iPhone 7 su geçirmez olmayacak ancak...

Japonya'dan gelen son bilgilere göre iPhone 7, beklenen bu özelliği sunmayacak! Onun yerineyse...

iPhone 7 su geçirmez olmayacak ancak...

iPhone 7'yle birlikte gelmesi beklenen önemli özelliklerden bir tanesi olan su geçirmezlik, yeni bir rapora göre başka bahara kaldı. Aslında iPhone 6S'in kolay kolay su geçirmediği kullanıcılar arasında biliniyor, ancak Apple henüz resmi olarak su geçirmeyen bir iPhone'u bizlere sunmadı.

Japonca blog Mac Otakara'nın iddiasına göre iPhone 7'nin boyutlarında önemli bir değişiklik olmayacak. LCD bileşenlerinin boyutu inceldiğinden cihaz sadece 1 mm daha ince olabilecek. Bunun yanında rapor, Apple'ın kulaklık girişini kaldıracağını söylüyor. Kulaklık girişinin kaldırılması, daha ince bir iPhone 7'nin önünü açtığı gibi iddiaya göre kulaklık girişinin yerini ikinci bir hoparlör alacak. Böylece iPhone, stereo ses deneyimi sunmaya başlayacak.

Blog'a göre iPhone 7'nin kamerası, cihazın arka yüzüyle aynı seviyede olacak. Yani iPhone 6S'in aksine kamera dışarıya doğru çıkıntı yapmayacak. Bu da iPhone 7'nizi masanın üzerine bıraktığınızda tıngır tıngır sallanmayacağı anlamına geliyor.

Mac Otakara'nın iPhone 7 sızıntıları için en güvenilir kaynak olmadığını hatırlamakta fayda var. Su geçirmezlik iddiasını ilk ortaya atan sitelerden biri, Mac Otakara'dan başkası değildi.

Apple'ın iPhone 7'yi sonbaharda, alıştığımız tanıtım takviminden farksız biçimde göstermesi bekleniyor. Bu ay 4 inç'lik bir başka iPhone'la tanışma ihtimalimiz de var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

hep aynı tasarım son 4 tasarım aynıyı tekrarladı...

Yaşasınnn su geçirmezlik ve kulaklık girişi önemli değil yeterki ince olsun (!)

@04 Mart 2016 07:49 kimi incelik der. Kimi de inceliği önemli değil yeter ki bataryası iyi olsun der. I Phone ların en büyük sıkıntısı batarya değilmi?

Batarya süper normal telefonlara göre ama kulaklık girişinin olmaması iyi değil bence saçma yani

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir