iPhone 7'de AMOLED ekran görecek miyiz?

Son söylentilere inanıp AMOLED ekranlı bir iPhone 7 bekliyorsanız, bu haber canınızı sıkabilir!

  • Onur Seven
iPhone 7'de AMOLED ekran görecek miyiz?

Geçtiğimiz haftalarda Apple'ın OLED ekranlara geçiş yapacağı konuşuluyordu ancak KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'ya göre en az 2019 yılına kadar iPhone'lar için AMOLED ekran kullanımı mümkün olmayacak.

Kuo, Foxconn'un Zhengzhou'da 2018 yılında seri üretime geçmesi planlanan altıncı nesil LTPS TFT-LCD üretim hattı inşa edeceğini kaydetti. Deneyimli analist bu tesisin iPhone'lar için OLED değil TFT-LCD ekran siparişlerini hazırlayacağına inandığını söylüyor.

LCD ekranlar daha ucuz üretim maliyetinin yanı sıra güneş ışığı altında daha iyi performans sunabiliyor. Buna karşın Apple'ın şu ana kadar sadece Apple Watch ürününde tercih ettiği OLED teknolojisi, daha parlak renkler ve güç tüketimi sunabiliyor. Bu da bir anlamda ekstra maliyet demek.

Kuo, Apple'ın gelecekteki ürün planları hakkında güçlü bir öngörü siciline sahip. Kendisi Ocak ayında iPad Pro'nun farklı seviyelerdeki kuvveti ölçebilen, komplike ve hassas basınç sensörlerine sahip "Apple Pencil" isimli ürünle birlikte sunulacağını da söylemişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Samsung uzun zamandır Amoled ekran kullanıyor ve ekran kalitesi tartışılmaz.Apple da Olede çoktan geçmeliydi.Yüksek fiyatlı ürünlerinde yüksek kaliteli ekran görmek isteriz artık..

@12 Kasım 2015 14:54 Ne akdar az harcama yaparsa o kadar iyidir. E kullanıcıları da eski nesil ekranla satılan telefonları bu kadar yüksek fiyattan kapışmaya meraklı olunca yenisini üremesini beklememek gerek.

@12 Kasım 2015 14:54 aynen öyle. 2014 yılında daha yeni HD çözünürlüğe geçtiklerinde Samsung QHD ekrana geçmişti. Samsung'un ekran kalitesi tartışılmaz.

@12 Kasım 2015 18:34 HD değil FHD ekrana geçtiler yanıltmayalım insanları değil mi

Bildiğin tft ekranıniteliyorlarmış ya bu fiyata la

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play