iPhone 7'de "tıslama" sorunu ve fazlası!

Yeni piyasaya sürülen iPhone 7'yi birkaç gündür kullananlar, garip bir sorun keşfettiler! Dahası da var...

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat iPhone 7 yük altında "tıslıyor" Yeni piyasaya sürülen iPhone 7'yi birkaç gündür kullananlar, garip bir sorun keşfettiler

Yeni iPhone 7'leriyle birkaç gün geçiren kullanıcılar, onun nasıl çalıştığını keşfederken ilginç sürprizlerle de karşılaşıyorlar.

Bu sorunlardan bir tanesi, bazı kullanıcıların iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın işlemciyi yoğun olarak kullandığı görevlerde telefonun içerisinden bir "tıslamanın" gelmesi. Bu konuda gelen şikayetlerde tam bir tutarlılık olmasa da bir kullanıcı, sesi gösteren bir video paylaştı. Tıslama sesiyle ilgili şikayetlere rağmen hiçbir kullanıcı, bu durumun cihazın işleyişini etkilemediğini söylüyor.

İkinci "sorun" ise aslında iPhone 7 satışa çıkmadan önce kısmen biliniyordu. iPhone 7'nin Home düğmesi, bilindiği gibi artık bastığınızda içeriye doğru hareket eden mekanik bir düğme değil. Firma bunun yerine düğmeye ne kadar bastırdığınızı sensörler yoluyla algılıyor. Düğmenin parmak ucunuzun temasına (veya iletken bir dokunuşa) ihtiyaç duyması ise düğmeye eldivenle basma olanağını ortadan kaldırıyor. Ancak bu sorun dokunmatik ekranlar için üretilmiş eldivenlerle çözülebiliyor.

Yeni düğme, basılmadığı için "hard reset" işlemini de biraz zorlaştırıyor. Apple'ın yeni sıfırlama yöntemi için güç düğmesini basılı tutarken ses kısma düğmesine basmanız ve bu şekilde yaklaşık beş saniye beklemeniz gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

önce bükülme sonra tıslama dikkat edin yakında size saldırmasın :)

iPhone 6s candır gerisi hikaye ;)

Aklıma 10 - 12 yıl önceki akıllı telefonları getirdi. Eski akıllı telefonlarda da eğer sessiz bir ortamda dinlerseniz, kullanımdayken telefonun içerisinden benzer bir tıslama sesi geldiğini duyabilirdiniz. Örneğin:NOKIA 6680. Bilge Baykuş

İşlemcide soğutucu mu var acaba? Başka ne olabilir ki? Pasif bir soğutma bile olsa zayıf metal ses yapabilir. Soğutucu yoksa bile Isı transferi sonucu hatalı montaj tasarımı da titreşimlere sebep olabilir. Yada hoparlör veya mikrofon işlemciden parazit alıyordur. Bunlardan herhangi biri ise yazılım ile düzelmez. Tabi ki yazılım ile performans düşürülür de tam yükten korunursa olur. Yavaş ama sessiz bir telefon haline gelir. Çözüm İphone 8.

Iphone 7 alınmaz 7s belki

İphone 7 10.02 güncellemesinden sonra ekranın sağ alt köşesinde kırmızı leke ara ara gösteriyor sebeb?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play