iPhone 7'nin Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı!

iPhone 7'ler önümüzdeki hafta Türkiye'de satışa sunuluyor; peki fiyatları nasıl olacak? İşte cevap!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7'nin Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı!

Dünya çapında satışa sunulmaya başlanan yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye çıkış tarihi, Apple tarafından 14 Ekim olarak duyurulmuştu. Yeni gelen bilgiye göreyse operatörler, 7 Ekim itibariyle ön sipariş almaya başlayacaklar. Yeni telefonların operatör fiyatları da ortaya çıktı.

Giriş modeli olan 32GB'lık iPhone 7'nin fiyatı 3.250 TL olacak. 128GB'lık model ise 3.650 TL'den satışa sunulacak. 256GB'lık modeli isteyenler ise iPhone 7'lerine 4050 TL ödeyecekler.

iPhone 7 Plus'a baktığımızda 32GB'lık modelin fiyatının 3.800 TL'ye çıktığını, 128GB'lık iPhone 7 Plus'ın için ise 4.200 TL fiyat belirlendiğini görüyoruz. Eğer alan da size yetmiyorsa ve hem ekranı, hem depolama alanı en geniş model olan 256 GB'lık iPhone 7 Plus'ı istiyorsanız, 4,600 TL'yi gözden çıkarmanız gerekecek.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Apple Store'larda satışa sunulacağı tarih ise 14 Ekim olacak.

Konuya ilişkin Vodafone'dan gelen açıklama ise şöyle: 

Vodafone Türkiye, iPhone ailesinin en yeni üyeleri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini 7 Ekim itibariyle vodafone.com.tr üzerinden ön satışa sunacak.

Vodafone, gelişmiş kamera sistemi, uzun pil ömrü, suya ve toza dayanıklılığı ile dikkat çeken, şimdiye kadar sunulan en üstün teknolojiye sahip yeni iPhone akıllı telefonlarının satışına ise 14 Ekim itibariyle başlayacak.

Sabırsızlıkla beklenen, su geçirmezlik, 3.5mm kulaklık girişsiz tasarım, basınca duyarlı yeni home düğmesi ve yüksek performans gibi özellikleriyle dikkat çeken iPhone 7 ile yaptığımız detaylı incelemeyi bugün sizlerle paylaşmıştık. Bugünkü haberle birlikte Apple'ın yeni telefonlarını sabırsızlıkla bekleyenlerin sadece bir hafta daha beklemelerinin yeteceğini öğrenmiş olduk.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Acaba ABD'ye gidip alınsa daha ucuza gelir mi? Ne kadar "akıllı" olursa olsun, bir telefona asla vermeyeceğim bir tutar.

iphone 7 = 128 gb ile 256 gb 4.050 TL aynı fiyat yazılmış.

Merhaba sitesinde çıkış tarihi 14 ekim yazıyor. Haberde yanlışlık olmasın?

Ne kadar zenginde olsam İphone a o parayı hayatta vermem.Cihazın üretim ve reklam maliyeti o fiyatın çeyreği bile değil.Resmen tüketiciği aptal yerine koymaktan başka bişey değil.Şair apple burda ülkemize açıkca siz bir sömürge ülkesiniz demiş.Bunun başka bir açıklaması yok

Hey masallah ne kadar da ucuzmus....

amerika da 800-1000 tl arası telefon 4.000 tl şaka gibi...

@30 Eylül 2016 16:15 amerikada 1000 dolar civarinda seyrediyor nakit almaya kalktiginda. 3000 tl yani :) matematik ?

@30 Eylül 2016 16:15 Unlock cihazlar bu fiyat öylemi ? şaka gibisiniz %50'ye yakın vergi var vergi bu ülkede zaten. Hiç buna değinen yok 800 liraymış :)

@30 Eylül 2016 16:15 Ne kadarda boş konuşmayı seviyorsunuz iPhone 7'nin Amerika fiyatı ise 649 dolardan başlıyor. 1.947 tl gibi buraya göre ucuzmu evet ucuz ama banane devletimde kazansın o kadar parayı verebilen zengin varsa umurumda olmaz ağlamasın zorlamı

@30 Eylül 2016 20:12 yalnız hükümetimiz sadece iphone üzerinden almıyor vergi tüm telefonlardan uçuk rakamlar..senin devletin milletin devleti..milletini vergilerle sömüren bir hükümetin yönettiği bir devlet

ülkemizde pahalı diyenler o telefon zengin işi vergileri gayet normal sen 3 aylık asgari üçreti bi telefona verebiliyorsan ağlamayacaksın

Tabi amerikalı tek asgari ücret ile 3 Iphone alırken yurdum insanı 3 asgari ile bir iphone alıyor.

Bu fiyata alacaklar; bundan sonraki iphone 8 ve sonrası bu fiyata ustunde gelecek. Çünkü tuketiyoruz. Almayalım ki fiyatı düşürmek zorunda kalsınlar.

Cam fabrikası olan adamın da cebinde iPhone çalışanın da. Patron Mercedes e biniyor, oğlu kolej de okuyor, karısı BMW ye biniyor ama istiyoruz ki hepimiz de iPhone olsun. Herkes devletin aldığı vergiden yakınıyor Apple ın kazandığı korkunç paradan bahsetmiyor. Bir iPhone un maliyeti 117,5 $ ve bu telefon en ucuzu Amerika fiyatı 650 $ Avrupa da bu fiyata almak da mümkün değil. Bence arabalar da olduğu gibi telefonlarda fiyatlarına göre vergilendirilmeli. Zenginler 10.000 TL olsada alır.

Sen de yorum yaz