iPhone 7'ye ilk bükülme testi!

Yeni satışa sunulan iPhone 7'yi bükmeye ve çizmeye çalıştılar; bakın sonuç nasıl oldu...

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat iPhone 7'ye bükülme testi! Yeni satışa sunulan iPhone 7'yi bükmeye ve çizmeye çalıştılar; işte sonuç!

iPhone 7, piyasaya sürülmesinin saatler ardından farklı işkence testleriyle karşı karşıya. YouTube kanalı JerryRigEverything, iPhone 7'nin bükülmelere karşı ne kadar dayanıklı olduğunu denedi.

Videodan iPhone 7'nin kolay bükülmesiyle çok tartışılan iPhone 6 kadar kolay eğilip bükülmediği, kaba kuvvete karşı belirli bir direnç sağladığı gözleniyor. Bununla birlikte telefon bükülmez değil; gerçekten denediğinizde bunu başarabiliyorsunuz.

Çizilme testindeyse telefonun anahtarlara karşı kendini koruduğu ancak bıçak darbeleri karşısında hasar aldığı gözleniyor. Kanala göre iPhone 7'nin lensinin önünde eskiden olduğu gibi safir cam bulunmuyor (Apple'ın web sitesinde safir cam kullanıldığı yazıyor). Kanal, farklı bir araçla lens camını çizmeyi başarıyor. Elbette Apple'ın iPhone 7'de farklı bir safir cam kullanmış olma ihtimali de var; yani kanalın iddiası yanlış olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

7 tam bir facia olmuş

apple hep göz boyar... resmen kolayca çiziliyor... bi tek bükülmüyor... sayılır gerçek kullanımda büken olur...

zorla reklam izlettirmek de ne ola? :S

Telefonlara servet ödeyenler şu test videolarını izlesinler. Servet ödedikleri cihazların uzay teknolojisi olmadığını anlasınlar artık:)

Apple out Samsung in.....

Yine saçma bir test ile karşı karşıyayız Kaç kişi telefonunu bırak yere düşürmeyi bu şekilde bir amaç için kullanır milyonda bir olur mu ? Bence olmaz O zaman bu haberlerin ne önemi var..

@mtiske salak mısın pantolon cebinde bu durumu yaşayacak test o nedenle yapılıyor...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play