iPhone 7'ye özel kablosuz kulaklık dedikodusu

Apple, kulaklık girişi olmayacağı konuşulan iPhone 7 için bakın nasıl bir çözümün peşine düştü...

iPhone 7'ye özel kablosuz kulaklık dedikodusu

iPhone 7'nin kulaklık girişinin olmayacağı iddiaları, telefonun üst seviye kulaklıkla geleceği söylentilerini güçlendiriyor. Yeni dedikodulara göre Apple, Beats markalı kablosuz kulaklıklar üretmek için kolları sıvadı.

9to5Mac'e göre yeni kulaklıklar tamamen kablosuz olacak ve şarj için herhangi bir porta ihtiyaç duymayacak. Kulaklıkların pili bittiğinde onları şarj etmek için şarj kutusuna koymanız yeterli olacak. Gürültü iptali teknolojisinin ve mikrofonun da kulaklığa dahil edilebileceği söyleniyor. Kulaklıklar üst seviye olacağından ve üzerinde Beats markasını taşıyacağından, iPhone 7 ile birlikte sunulması beklenmiyor.

Dedikoduya göre Apple'ın kulaklıklarının tasarımı, piyasadaki LG, Samsung ve Plantronics kulaklıklarından farklı olacak. İki kulaklık birbirine kabloyla bağlanmayacak, bunun yerine her kulaklık kendi pilini ve kablosuz yongasını taşıyacak.

iPhone 7'nin üzerindeki tek bağlantı noktasının bir Lightning portu olacağı, daha ince tasarım için kulaklık girişinin iptal edileceği bir süredir konuşuluyor. Bu söylentiler gerçeğe dönüşürse Apple, iPhone kulaklık piyasası üzerinde daha güçlü bir denetime sahip olacak demektir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

36, bilemedim 70 liralık ürünü en az 200 liraya satmazlar ise şaşarım. Bunun başka bir açıklaması olamaz.

@12 Ocak 2016 01:07 normalde kablosuz kulaklık 60-80 tl arası ama Apple bunları kesin 300tlye falan satar

@12 Ocak 2016 01:07 36 haha kusuratlı olsun da inandırıcı gelsin öyle mi :-)

@12 Ocak 2016 08:56 300'e satmaz. 299.90'a satar. :D

@12 Ocak 2016 12:07 299.99 a satmazlarsa almam :)

Adamlar bu yüzden Apple bir şey yapıyorlar herkes bir tepki gösteriyor ama yıllar sonra alışılıyor. Ne kadar kızsak da büyük iphone da yine de steve jobs un izinden gidiyorlar. dünyayı değiştiriyorlar çünkü. Flash ve hafıza kartı gibi ilk tepki alır ama sonra herkes alışır. Samsung da önce bizde var bakın ios da herşey yasak beni alın der sonra o da kaldırır. Hafıza kartı gibi. Önce apple da hafıza kartı bile yok diyolar dı şimdi hafıza kartları telefonu yavaşlatıyormuş. örnek s6 note 5 vs....

@12 Ocak 2016 07:25 Çünkü insanımız gider telefoncuya verbakayım ordan x GB hafıza kartı. Kartın yavaş olabileceği aklına gelmez. O kartların 5 MB hızında olanının da, 300 MB hızında olanının da olduğunu bilmez. Suçu telefona atar. İyi seçilmiş bir hafıza kartı ile sorun olmaz, ama gidip ucuz diye dandik bir kart alınırsa tabii yavaş olur.

@12 Ocak 2016 07:25 Hafıza kartının olmaması kadar saçma bir şey olamak. Sırf o yüzden Note 5'ten vazgeçip Note 4'e döndüm. Ayrıca hafıza kartının kaldırılmasının başka nedeni var. Bulut sistemine yönlendirecekler ama çok riskli ve pahalı bir seçenek son kullanıcı için.

Ooohhh.... Yaşasın epıl, nası da ayıklıyorlar ! 100usd'nin altında olmaz o "şarjlı" kulaklıklar... epılcılara az bile... $100 onlara dokanmaz. Daha ince, daha ince derken daha kolay kırılabilen, eğilen ayponları olacak yani... Yaşasın epıl, Yaşasın aypon ve Yaşasın "seçilmişler" Bundan sonra epıl ürünü kullanan biri ile iletişim kurmak isteyince daha basit, kısa cümleler kurun. Arada "seçkin, elit, zeki, yaratıcı" vb. kelimeler kullanarak övün, onları üzmeyin... Ahahahaa :))) Epıl !

@12 Ocak 2016 10:42 Bırak bu işleri şimdi. İçin gidiyor, iphone alabilsen hemen alırsın da, buradan sallıyorsun. Android gibi zeka var maşallah. Okursan eğer telefonla beraber vereceklerini idrak edebilirsin. Ayrıca para vermiyorsun aslan parçası :))

@13 Ocak 2016 02:15 Olm, harbiden bu epıl'a hayranım. Ciddi sölüyorum bak ! Epıl'ın "eliti" nası da atlamış... bi de demiş ki; "Android gibi zeka var maaşallah. Okursan eğer telefonla beraber vereceklerini idrak edebilirsin..." - Üstte halka açık yazının ilgili kısmını aynen kopyalıyorum: Kulaklıklar üst seviye olacağından ve üzerinde Beats markasını taşıyacağından, iPhone 7 ile birlikte sunulması beklenmiyor." İvit... şimdi tüm alkışlar Epıl'a ! Hakkaten nasıl böyle ayıklıyorlar acaba ?

@12 Ocak 2016 10:42 Ezikliğin bu kadarına da pes artık. İsteyen istediği tasarımı yapar isteyen istediği ürünü alır. Adamlar hiçbir zaman ucuza satılacak herkesin alıp kullanabileceği bir ürün yapacaklarını iddia etmediler. Telefon işletim sistemi yada markasıyla fanatiklik yapmak nasıl bir hastalıklı düşünce türüdür!..

çok gereksiz zaten ince ki katana mı yapıyor? kazıkçı teyze iş başında...

2 ayri kulaklik 2X para demek. Ohh dolsun kasaciklar. :D

@12 Ocak 2016 22:20 Parası olmayan pahalı diyen bu adamların kasasını mı dolduracağız diyen almasın kardeşim. Zilyon tane marka model var onları kullansınlar. zorla alacaksınız diye tehdit eden mi var...

oo soygun var iphone cular. pamukeller cebe :D

50TL ye aynı OTG kablosu gibi "Lightning to 3,5mm jack" kablo aksesuarı satılır olay çözülür... Aksesuardan da gelir elde eder. Basit apple ticari mantığı. İlk önce bende kızıyorum ancak benim şirketim olsaydı, bende alternatif para kazanma yolları arardım ;) Bu arada android kullanıcısıyım...

iPhone giderek kapalı kutu oluyor.

@mobilinsan Öyle de olmak zorunda. Yoksa anında defterini dürüp piyasadan silerler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost