iPhone 7'yi matkapla delen video yanlış anlaşıldı!

iPhone 7'ye "kulaklık girişi açmak" üzere onu matkapla delen eğlence videosunu gerçek sandılar, olanlar oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7'yi matkapla delen video başa iş oldu

iPhone 7'nin üzerinde matkapla "kulaklık deliği" açan video, YouTube'da 10 milyon gösterime ulaştı. Kulaklık girişinin kaldırılmasıyla eğlenen videoya göre önce iPhone'un mengeneyle sabitlemeniz, ardından deliğini telefonun alt tarafına açmanız gerekiyordu.

Secret Hack To Get Headphone Jack on the iPhone 7Secret Hack To Get Headphone Jack on the iPhone 7
This video is for those who don't want to get $159 wireless airpods or have to insert your headphones into an adapter every time you listen to music. FACEBOOK: TWITTER: INSTAGRAM: Song: Ephixa & Jim Yosef - Everlasting [NCS Release]

Çoğumuz bu videonun bir şaka olduğunu, delik açmakla gerçek bir kulaklık girişi elde edemeyeceğimizi biliyorduk. Ancak bunu düşünemeyenler de olmuş gibi görünüyor. Videonun altındaki yorumlara bakıldığında, görüntülenen şeyleri uygulayarak iPhone'unu bozanların olduğu anlaşılıyor. Bu yorumların bazılarının ciddi olmadığı doğru, ancak ciddi  gibi görünen bazı yorumlar da var. Örneğin Artur adlı bir kullanıcı telefonuna deliği açtığını ve kulaklıktan ses gelmediğini söylerken Lukelaluke123 takma isimli bir başka kullanıcı, telefonunu babasının matkabıyla deldikten sonra iPhone'un tamamen çalışmaz hale geldiğini söylüyor ve kanala hakaretler yağdırıyor.

Videoyu yayınlayan TechRax, farklı ürünlerin parçalanması, mikrodalga fırında pişirilmesi gibi "evde denememeniz gereken şeyleri" gösteren videolar paylaşıyor. Ancak sanırız kanalın biraz daha dikkatli olması ve uyarılarını daha belirgin biçimde yapmasında fayda olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ben üst taraftan açtım gayette güzel çalışıyor. İnsanları yanlış yönlendirmeye utanmıyor musunuz :)

@28 Eylül 2016 17:51 böyle mesajlara çok gülüyorum :D

Nasıl inanılabilir aklım almıyor hahahahaaa :D

Desenize gerçekten telefonları kendilerinden daha akıllı olan insanlar da var :)

Bu kadar zeka yoksunu adamlar bırakın telefonunu telef etsin. Müstehaktır.

Akıllı telefonlarla bilgisayarlar arasında dosya transferi için 9 takla atılması gerektiğini zanneden adam elbette iphone'a matkapla kulaklık girişi açılabileceğine inanmış olabilir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play