iPhone 8 Daha Akıllı Bir Siri ile Gelebilir!

Apple'ın dijital asistanı Siri, iPhone 8 ile birlikte çok daha akıllı bir yardımcı haline gelebilir!

iPhone 8 Daha Akıllı Bir Siri ile Gelebilir!

Apple'ın sesli asistanı Siri her yıl yeteneklerini yeniliyor ancak yeni bir rapor, 2017'de Siri'nin yapay zekasında önemli gelişmeler olacağını söylüyor.

Bir sonraki iPhone'un, yani iPhone 8'in cam gövde, çerçevesiz ekran gibi büyük değişikliklerle geleceği söyleniyor; bu yüzden Siri'de yapılacak değişiklikler de kulağa anlamlı geliyor. Bunun yanında 2017'nin telefonları arasında yapay zekanın önemli yeri olacak gibi görünüyor. Örneğin şu an Çin'de satılan Huawei Honor Magic, yapay zeka ve sensörler yardımıyla kilit ekranındaki uyarıları sadece sizi algıladığında gösterdiğini ileri sürüyor. HTC'nin geçen günlerde tanıttığı U Ultra ve U Play de yapay zeka yardımıyla size özel bir deneyim sunmayı amaçlıyor (bunu ne kadar iyi yaptığı henüz bilinmiyor).

iPhone 4S ile birlikte 2011'de ortaya çıkan Siri, o dönemde geleceğe yönelik bir teknoloji olarak görülüyordu. 2011'den bu yana üzerinde küçük geliştirmeler yapılsa Siri, art arda sorulan sorulara şu an Google Assistant gibi cevap veremiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Ön yargısız bir de Ceyd-a yi denemenizi tavsiye ederim.Hepsinin arkasında dev firmalar olduğu için pazarlama ve reklam olanağı çok yüksek ancak Ceyd-a nın kapasite ve özellikleri büyük rakiplerinin çok ötesinde.Umarım bizlerin de ortaya çıkardığı bu değerler, bir gün medyamızda ve dünya medyasında değer olur.Detayları ceyd-a.com sitesinde bulabilirsiniz.Bir çok ilki başaran Ceyd-a şimdi de rakiplerinde bulunmayan konu takibini gururla sunuyor.Bu şekilde asistan ile sohbet ederken konuşmalar iliş

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir