iPhone 8, Gelmiş Geçmiş En Pahalı iPhone Olabilir!

Apple'ın iPhone'un 10. yılını temsil eden yeni iPhone'u, iddiaya göre bu fiyatıyla küçük bir şok yaşatabilir!

iPhone 8, Gelmiş Geçmiş En Pahalı iPhone Olabilir!

Eylül'de en yeni iPhone'u satın almayı planlıyorsanız, şimdiden tasarruf etmeye başlamanızda fayda var. İddialara göre Apple'ın onuncu yılına özel iPhone modelinin fiyatı 1.000 doları bulacak.

Fast Company'nin iddiası doğru çıkarsa yeni iPhone, vergiler hariç 969 dolara satılan 256GB'lık en pahalı iPhone 7 Plus'tan bile pahalı olacak. iPhone 8'in OLED ekranla gelebileceğini, ekranının "kenarsız" olabileceğini, fiziksel home düğmesini kaldırabileceğini ve düğmeyi ekranın altına saklayabileceğini duymuştuk. Tüm bunların ve Apple'ın yapabileceği sürprizlerin fiyatı artırması muhtemel. Bu sene farklı ekran boyutlarında ve farklı ekran teknolojilerini kullanan üç farklı iPhone görme ihtimalimiz de var.

1.000 dolarlık iPhone'un Türkiye'deki fiyatının dudak uçuklatacak seviyeye ulaşabileceğini biliyoruz. Peki, bu kadar parayı yeni iPhone'a dökmeyi düşünür müsünüz? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

İphone olsun taştan olsun. İphone 7yi satıp alırım.

Iphone kullanıcıları bilinçli bir kullanıcı değil, bile bile prestij amaçlı ödüyorlar, ödesinler. Uygun fiyat performans almak en güzeli. Ios, Android veya Microsoft Mobil çok farklı değiller 3 aşağı 5 yukarı benziyorlar. Roket uçurmak gibi bir görevi yok sonuçta iletişim amaçlı. Zengin iletişim kanallarını çoğu telefon destekliyor. Fazla para vermek akıllıca değil, prestij diyenlere prestij yerine farklı gözle bakılıyor.

@09 Şubat 2017 16:29 Arkadasim, yorumundan bu gune kadar hic bir ios cihazini eline bile almadigin anlasiliyor

@09 Şubat 2017 21:51 nokya 3210 dan ayfona gecen yurdum insaninin default bakis acisi. ucuz diye dandik cocuk telefonu alip sonrada aa bu android ne dandikmis de, sonrada kimse ayfon bilmiyor? he canim he, hic kullanmadik paramiz yetmedi zannediyor fakir :)

@09 Şubat 2017 21:51 Bir şeyleri eline almadan ne olduğunu kavrayabilecek zeka kapasitesine de sahip bir kişi olabilir pekala.

Değecek özellikte gelirse alınır

bence yakında samnsung la iphone bu kadar fiyat yükseltmelerinnin hesabını vercekler davalar açılcak ve davalar açılmadan önce zaten tlf satışları düşücek çünkü fiyatları çok yükselltiler özelikle samsung 2017 model tlf larda ülkemizde 2000 tl den aşağı tlf yok samsung bu gidişle gelecek yıllarda düşüş yaşıycak.

Diğerleri sanki çok ucuzdu da 8 mi pahalı olacak komik...

laptopda apple (macbook) tercih edilir (ben 2 senedir kullanıyorum ve gayet memnunum) ama iphone için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim, iphone'u bir sene kullandıktan sonra satıp yeniden androide döndüm, iphone'a bu kadar para verene kadar normal bir telefon alıp laptopu değiştirmek daha mantıklı bence

note 8 iphone 8,den daha hem avantajlı hem hünerli ve özellikli ve daha ucuz ve kalemli olacağı kesindir. neden note 8 dururken iphone 8,i alalım ki..hem iphone tlef.nunu aldığınızda a) apple bilgisayar olmalı ve 99 dolar verip itünes,e üye olmalı amaç prg.indirmek ve en küçük arızası 500 lira olacağı ve ileride aksilik bir düşüşte arıza olursa 500 dolar üstü para istemesi ve servisinde uzun müddet beklemesi gibi sakıncalar ve para yutma makinası Apple,nin ürünlerini ve İPHONE 8,i ALMAYACAĞIZ

@09 Şubat 2017 21:53 99 dolara uye olmak mi? Nerden okudun bunu? :)

iphone , Steve Jops' la birlikte ölmüştür. Dünya da da satışı her yıl geriliyor. Geleceğin bütün patentleri de Samsung da. İphone ayrıcalık değil bir takıntı. Samsung S7 - S8 ' in yanında iphone 'nun lafı bile olmaz. Kaldı ki not 7 nin patlamasında hala iphone parmağı olduğunu düşünüyorum. Eğer not 7 patlamasaydı , iphone nal toplardı.

daha da pahali olsun!!! 1500 dolar ilan olsun hatta ve de dolar 4 lirayi gecsin bakin yine herkesin elinde goreceksiniz, ayranimiz yok icmeye ama iphone ile gideriz heryere..

Apple donanımı ile olsun, yazılımı ile olsun her zaman kalite ve şıklık hissini verir. Ancak fayda/maliyet açısından bakarsak 1000-1500 TL civarındaki bir telefondan çok da hünerli olmadığını söyleyebiliriz. O zaman neden iPhone 8, neden note 8? Çünkü bazıları için maliyeti ya önemsizdir ya da çok önemli değildir. Saygı duymak lazım.

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir