iPhone 8 için yine aynı iddia!

iPhone 6 için söylendi; olmadı... iPhone 7 için söylendi olmadı... Ve aynı iddia, şimdi iPhone 8 için konuşulmaya başlandı!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 8 home düğmesini "silecek!"

Henüz tanıtılmayan iPhone 7 hakkında bilmediğimiz çok şey kalmadı; bu yüzden ilgi şimdiden bir sonraki iPhone'a yönelmeye başladı. Yeni bir dedikodu, önümüzdeki senenin iPhone'unun (iPhone 8 veya iPhone 7S) home düğmesini kaldıracağını söylüyor.

Bu iddiayı daha önce de duyduk ancak Bloomberg, "konuyla ilgili kişileri" kaynak göstererek aynı iddiaları tekrar ortaya attı. Site, yapılan değişikliklerin ekran odaklı olduğunu ve parmağın ultrasonik frekansla algılanabileceğini söylemenin dışında detaya girmiyor. Parmak izi algılayıcısının ekrana dahil edilebileceğine dair iddialara eskiden de rastlamıştık; bu yeni iddiayla birlikte eski söylentiler tekrar canlanmış oldu.

Home düğmesinin tamamen kaldırılması, ekran boyutunun büyümesine, alt taraftaki çerçevenin ise küçülmesine yardımcı olabilir. Böyle bir değişikliğin köklü bir değişiklik olacağı kesin; ancak iPhone 7'den büyük değişiklikler beklenmediğini hesaba katarak, Apple'ın iPhone'un 10. yıldönümü için bu tür cesur bir hamle yapabileceğini düşünüyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yayınlamayın sizde bu iddiaları o zaman, nasıl olur? Delinin biri kuyuya taş atıyor ardından herkes atlıyor, atlamayın nasıl olur?

Bu iddialarda bahsedilen ultrasonik frekanslar yardımıyla parmak izi okuma ve ekrana dahil etme özelliği qualcommun bir etkinliğinde tanıtılmıştı o nedenden dolayı yeni bir özellik diye sunmazlar diye düşünüyorum

Home tuşunun kalkması veya kalkmaması çok mu önemli, Chip?:) Önemli bir gelişme varsa onlardan bahset...

@cleverman Aynen sanki home tuşu kalkınca kıyamet kopacak.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play