iPhone 8, Sonunda "Tap to Wake" İşlevine Kavuşuyor

iPhone 8'in, Android'de uzun süredir var olan bu işlevle geleceğine dair yeni ipuçları var!

iPhone 8, Sonunda "Tap to Wake" İşlevine Kavuşuyor

CES 2017'nin yeni laptop'ları sizi nefessiz bıraktıysa, küçük bir çift iPhone 8 dedikodusuna ne dersiniz?

İsmini sıkça duyduğumuz Sonny Dickson'dan gelen bilgiye göre bu sene üç yeni iPhone ile tanışacağız ve bu iPhone'larda "Tap to Wake" (uyandırmak için dokun) işleviyle gelecek. Bu sayede herhangi bir düğmeye basmadan veya parmağınızı kaydırmadan uyarılara bakmak mümkün olacak. Android sahiplerinin bir süredir sahip olduğu bu işlevi Apple'ın iPhone'a eklemesi, geride kalmamak için yapılmış bir hamle olarak değerlendirilebilir.

Rapora göre iPhone 7S ve iPhone 7S Plus, son senelerde gördüğümüz iPhone'ların görünümünden çok farklı bir tasarım sunmayacak. Diğer iPhone 8 dedikodusu ise yeni "Tristar 3, Hydra" yongası sayesinde hızlı şarja izin verecek. Yonganın hızlı şarjı tam olarak nasıl sağlayacağı ise bilinmiyor.

iPhone 8'in kablosuz şarj ile geleceği uzun süredir konuşuluyor ancak bu konu hala netleşmiş değil. Bir sonraki iPhone'un en azından hızlı şarjla gelmesini bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Biz LG de yıllardır kullanıyoruz bunu

iphone 7 de zaten dokunmadan telefonu uyandirma ozelligi var hemde dokunmana bile gerek yok :) telefonu eline alinca ekran geliyor, yoksa bilmiyormuyduz dandroidciler.

@06 Ocak 2017 16:44 bilmiyorduk zaten bu haberi yapan da bilmiyor bi sen biliyon

@06 Ocak 2017 16:44 6S'te de var 3D Touch özelliğine sahip bütün iPhonelarda var bu özellik boş haber olmuş sadece iPhone 8 de kablosuz şarj olduğunu söylemişler.

Vaybeeee büyük yenilikmiş 2011 den beri Lumialarda var zaten , apple çalmaya devam ediyor.Live photos da lumialarda vardı

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir