iPhone 8, tasarımıyla iPhone 4'e benzer olacak

İddialar doğru çıkarsa Apple, iPhone'un 10. Yılını, böyle bir tasarımla kutlayacak!

iPhone 8, tasarımıyla iPhone 4'e benzer olacak

Evet, kulağa biraz ilginç geliyor değil mi? Yani arada kaç yıllık jenerasyon farkı varken, iPhone 8'in tasarımıyla geçmiş iPhone köklerine geri dönmesi biraz garip olurdu herhalde. Özellikle Apple'ın gelecek yıl iPhone'un 10. Yıldönümünü kutlayacakken... Ancak bu konuda gelen iddialar oldukça güçlü. KGI Security'den analist Ming-Chi Kuo, Apple'ın gelecek yıl böylesi bir hamlede bulunabileceğine işaret ediyor.

Evet, gelen bilgilere göre, öncelikle Apple gelecek sene iPhone 7s ve iPhone 7s Plus'la değil, direkt olarak iPhone 8'le karşımıza çıkabilir. Bunun sebebi kuşkusuz, Apple'ın gelecek sene iPhone'un 10'un yıldönümünü kutlayacak olması. Öte yandan bu heyecanı özel bir iPhone tasarımıyla da fanlarıyla paylaşma isteğinde olan Apple, bunu iPhone 8'in tasarımını iPhone 4'e benzeterek gerçekleştirebilir.

KGI Security'den analist Ming-Chi Kuo'nun verdiği bilgilere göre, Apple, iPhone 8'de selef modellerden iPhone 4'ün cam arka yüzeyini ve metalik çerçevelerini örnek alacak. Elbette bunun sonucunda ortaya tamamen iPhone 4 görünümünde bir iPhone 8 çıkmasını beklememek gerekiyor. Muhtemelen Apple, iPhone 4 köklerini revize ederek, iPhone 7 tasarımıyla gelinen noktadaki tecrübelerini kullanarak, ortaya çok şık bir iPhone 8 çıkartmayı başaracaktır. Elbette bunun sonucunu bekleyip göreceğiz.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Sakın farklı tasarım yaparsın günaha girersiniz falan boşver iphone 4 yeni hem iphone 2g tasarımını falan kullanın...

İphone 8 iddiaları şimdiden yayılmaya başlandıği göre İphone 7 beklenen ilgiyi görmedi.

Pek olası gözükmüyor. Belki nostalji serisi gibi çıkarabilirler.

Size cam olacak dedim. Benimle dalga geçtiniz. Sanal tuşlar olacak ve arkadaki güç tuşu da var daha göreceksiniz son gülen iyi güler....

@02 Ekim 2016 14:23 Madalyami alacaksin?

İnsanlardaki iphone özentiliği bitmeye başladığı için Apple satışları da düşüyor.

Apple tasarımda en arka sırada :)

Metal kasa pahali geldi galiba, ucuz olsun diye sadece cerceveyi metal yapacaklar. Ucuza maletmek icin 3.5 mm kulaklik jakini kaldiran firmadan hersey beklenir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir