iPhone 8, Touch ID Yerine Yüz Taramayı Koyabilir!

iPhone'unuzun kilidini parmak iziyle açmayla alışıksanız, iPhone 8'de bundan vazgeçmeniz gerekebilir!

iPhone 8, Touch ID Yerine Yüz Taramayı Koyabilir!

iPhone'unuzu parmak iziyle açmaya alıştıysanız, iPhone 8'de bu alışkanlğınızı değiştirmeniz gerekebilir.

JPMorgan analisti Rod Hall'a göre Apple, iPhone 8'de Touch ID sensörüne yer vermeyecek ve bunun yerine 3 boyutlu, lazerli yüz tarayıcısı kullanacak. Analistin iddialarının dayanağını bilmesek de, Apple'ın telefonları için bir yüz tanıma teknolojisi üzerinde çalıştığını daha önce duymuştuk. Home düğmesinin kaldırılacağına dair söylentilerin kuvvetli olduğunu da düşünürsek, yeni iddia olanaksız görünmüyor.

Elbette dedikoduları dedikodularla yorumlayarak gerçeklerden çok uzağa düşme ihtimalimiz yüksek. Bu yüzden Apple'ın 5 Haziran'daki WWDC etkinliğinde yeni iPhone'u hakkında söyleyeceklerini beklemekte fayda var gibi görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Şu kadarını söyleyebilirim: Smartphone'lara kilit ekranı atamak aslında çok iyi birşey değildir. Mecbur kalmayanlar bunu yapmasınlar. Örneğin bir yerde kaza geçirseniz, düşüp bayılsanız çevredekilerin kontrol edeceği ilk şey cep telefonunuzdur. Telefonunuzu bir yerde unutabilirsiniz, düşürebilirsiniz de! Bu nedenlerden dolayı mümkünse telefonlarınıza kilit ekranı atamayın! Her smartphone'un kilit ekranında "Kendim" rehber girdisi ve acil durumlarda aranabilecek kişilerin kısayolları bulunmalıdır

@cleverman Yorum iptal! Android 5.0'da düşündüklerimi In Case of Emergency - ICE olarak gerçekleştirmişler. Bu özellik ekran kilidi aktive edildiğinde devreye giriyor. Medikal ve kişisel bilgiler kaydı kendim kaydı gibi oluşturulabilmelidir.

@cleverman ios cihazlarda da acil durum sekmesinde kişi bilgisinde atadığınız kişileri arama hakkınız ve bilgileriniz var.

Kısaca telefonların kilit ekranlarında mutlak surette "Emergency/Acil" bölümü olması gerekiyor...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir