iPhone, Android'i ezebilecek mi?

Son dönemde Android'in ezip geçtiği iOS, yakın gelecekte tekrar 1 numara olabilir mi?

  • Tigin Aray
iPhone, Android'i ezebilecek mi?

Kabaca, geçen yıl Android, iOS'un tahtını elinden aldı denilebilir. Fakat Apple yakında tahtı yeniden eline geçirirse kimse şaşırmamalı.

16.000 Amerikalı akıllı telefon kullanıcısı arasında yapılan bir araştırmada, yaklaşık dörtte bir Android kullanıcısı yeni bir Android telefon almak için plan yapmıyor.

Araştırma yaklaşık olarak 12 ay sürdü ve Yankee Group araştırma şirketi tarafından gerçekleştirildi. Çıkan sonuç şöyle: "Apple'ın sadık müşterileri asla gemiyi terk etmeyecek. Ama Android kullananların bu kadar sadık olmadıkları açık." Yankee Group'un öngörüsüne göre, yakın zamanda Android kullananların altıda biri şu an başka bir sisteme geçmiş durumda.

Araştırma ayrıca geçen sene Android kullananların oranının yüzde 50 civarında, Apple'ın iOS'unu kullananların ise yüzde 30 oranında olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki altı ay içinde ise akıllı telefon almayı düşünenlerin yüzde 42'si Android telefon, diğer yüzde 42'si ise iPhone almayı planlıyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Ee, ezemez!

Bakalım göreceğiz.İnsanlar akıllı telefonun ne olduğunu android ile öğrenmeyi başardı.Devamını bekliyoruz. Google Ceo'su :D

Apple işletim sistemi bir numara bir daha olamaz android telefon birden çok firma kullanılıyor apple işletim sistemini bir tek kendisi kullanıyor o yüzden android geçemez.

android kral bu bilinsin artık.

Bir yere gitmedi ki geri dönsün. 2013 ilk 3 ayında satılan iOS cihaz sayısı 60 milyon.

IOS asla Android kadar kullanışlı ve performanslı olamaz köle olmak isteyen IOS kullanır...

Android dandik tabletlerde bile var. Ama Apple işletşm sistemi bakımından samsung,htc,sony,motorola vs. bütün androidlilere kafa tutuyor. IOS kullanmayan adam laf eder IOSa .

@29 Nis 2013 21:13 Doğru, ios kullanmayan laf eder iosa. Çünkü seçme hakkını kullanan herkes android kullanır, markaya sığınıp, arkasına saklanan ios kullanır. ios kullanan da iosun ne olduğunu bile bilmez ki laf etsin.

@29 Nis 2013 21:13 HTC One X den Iphone5 e gectim. 1- Hic ise yarar duzgun calisan bir uygulama gormedim. 2- Her uyduruk yazilim icin para mi verilir? 3- harita uygulmasi duzgun yer gostermiyor. 4- Google maps hala yok TR icin 5- Gtalk kullaniyorum google uygulama cikarmiyor. 6- En basitinden mp3 yuklemek icin 40 takla atiyorum. 7- Kamerasi iyi fakat extra cekim fonksiyonlari kisitli. Ek yazilim gerekiyor. 8- Dahili bir radyosu bile yok. 9- SSH RDP gibi yazilimlar kullanmam lazim. Alti ustu basit bir yazilim olmasian ragmen duzgun calisanlari bulmka zor ve fiyatlar 20tl den basliyor. Acaba hangisi isimi gorecek yorumlara gore karar vermek zorunda kaliyorum. Daha sa sayabilirim. O yuzden androide yani acik kaynaga donuyorum.

pcde windows neyse, mobilde android odur. apple yapabileceğinin en iyisini yaptı. hiç bir zaman nokianın durumuna düşeceğini sanmıyorum ama, artık apple dan fazla bir şey beklememek lazım.

adam gidiyor 3g yada 3gs modelin ikinci elini alıyor havasından geçilmiyor gelmiş burda sanki iphonun ceo su bırakın bu ayakları koyunmusunuz siz niye savunuyorsunuz

yahu bırakın bu araştırma zırvalamalarını. Neden herkesin etrafında insanlar applelarını satıp android ve windows phone a geçiyor? Şu android telefonunu kullanıpta birdaha almayacağım diyen birine bir ben rastlamadım herhalde. İos köklü bir değişiklik yapmadığı sürece mümkünatı yok androidin önüne geçemez. Ama kimse enayi değil busaattensonra kimse ona izinvermez zaten. Ben 3 sene önce s2 aldığımda millete söylüyordum ios u bu işletim sistemi ve samsung bitirecek göreceksiniz diye. Yüzüme gülmüştü hepsi buyrun birazda buradan yiyin.

@29 Nis 2013 22:30 Apple'dan andoride geçenler ancak moda diye almış olanlardır.

@30 Nis 2013 11:12 .... kadar ekranla internette gezinmenin zor olmasindan ya da android ile 1/3 fiyatina yapilabilecek isi iOS ile fahis fiyata yapmaya calismaktan bikmis olmalarindan kaynaklanmasin sakin.

İos çok olgun bir işletim sistemi. Android bebek sayılır ama çok hızlı büyüyor. İos farklı telefonlarda kullanılmazsa küçük bir paya gerilemeye mahkum kalır. Wp8 de çok iyi giriş yaptı onu sa hafife almamak gerek

Marka düşkünleri eksilmedikçe apple ye bişey olmaz.

çip herhalde gönlünden geçeni yazmış, bu kadar yağı sayfayı açtim, inşallah bilgisayarim arızalanmaz.

Sen de yorum yaz