iPhone, Android sahipleri arasındaki farklar!

Android'li cep kullananlar ile iPhone'cular arasında bugüne dek hiç duymadığınız farklar...

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone ve Android sahiplerinin alışkanlıkları

Yeni bir araştırma, iPhone ve Android kullanıcılarının alışkanlıklarındaki farklılıkları ortaya çıkardı. Ancak araştırmanın gerçeği ne kadar yansıttığı, tartışmalı.

Battery Ventures'ın araştırma sonuçlarına göre Android'li telefon sahipleri, Apple iPhone sahiplerine göre daha çok McDonalds'a gidiyor ve daha çok sigara yakıyor. Bunun yanında araştırma, iPhone'luların alkollü içecek olarak şarabı tercih ettiğini, Android'lilerin ise daha çok bira içtiğini öne sürüyor.

Araştırmanın ilginç çıkarımları bunlarla sınırlı değil. iPhone sahipleri, araştırmaya göre Android sahiplerinden daha çok uçakla yolculuk yapıyorlar. Android'liler, daha çok otobüsü tercih ediyorlar. Dini inanışlar bakımından da iki cephe arasında farklar var. Araştırma grubu içinde Android kullananlar, bir yaratıcının varlığına inanırlarken, iPhone kullanıcıları arasında inanmayanlar daha fazla. Ev ve silah sahibi olma arzusu, iki grup arasında eşit seviyede.

Gerçekliği şüpheli

Araştırmanın doğruluğu, sonuçlarını somut gerçeklere bağlamadığından ve detaylı grafikler sunmadığından, biraz şüpheli. Bunun yanında iki cep arasında sonuçları birbiriyle karşılaştırmanın ne kadar doğru olduğu tartışmalı; çünkü farklı fiyat aralıklarında Android'li cepler bulmanız mümkün. iPhone kullanıcılarının genel olarak ortalamanın üzerinde gelir elde ettiği biliniyor. Bir teknoloji web sitesi lan Re / code'a göre benzer gelir düzeyine sahip iPhone ile Android kullanıcıları arasında pek fark yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 38 Yorum

Android=fakir İphone=zengin yapmışlar

Diğerlerine bir şey diyemem ama android kullananların daha çok sigara içmesi gayet normal. Galaxy S3 kullanırken rehbere girene kadar bir sigara yakıp bekliyordum :)

@28 May 2014 14:21 kıt zekalı iSheep o sadece touchwiz ara yüz saçmalığında androidde öyle bir durum yok...

Buna zengin ile fakir arasìndaki fark da diyebiliriz :)

ne şarabı birası lan ?

biri lüksü diğeri fakirliği simgeler gibi taraf beyan eden bir yazı

Bence alayi paraya bakiyor iphone cu zengin oldugundan hepsi ben onu arastirma yapmadanda derdim battery ventures gibi yer kurmaya gerek kalmazdj

galaxy s5 kullanıyorum mcdonalds gittiğim doğru çünkü hamburger ekmeğinde nane kullanıyorlar ve bu hoşuma gidiyor.. =D

demek ki iphonecular zengin androidçiler fakir

İphone = para

özeti: android sahipleri fakir, iphone sahipleri zengin oluyor :)

deli saçması...

özet: iphonecular zengin hayati yaşıyor androidciler fakir :D

uydurulmuş çakma anket

Fakirlik. .................

sonuç ; android insanları felakete sürüklüyor

chip google play store güncellendi onu yayınlamayacak mısın :) (bu yorumu onaylama)

sıkı bir Apple kullanıcısı olarak bu araştırma son derece gerçekçi ve kesin... yani kalite, hayattan zevk alma ve mantık ===> Apple.... teşekkürler.

windows phone = çöp

Tespitlerin hepsine verecek örneğim var gayet doğru ve ilginç bir araştırma olduğuna inanıyorum

Saçmalıktan başka bir şey değil

Apple'in yaptirdigi adilik kokan cirkef bir anket.

windowsa çöp diyen geri zekalıdır. Apple kullanan zengin kişilerdir yada ahmaktırlar o kadar parayı küçük alete yatırıyorlar hayret. Androide gelince özenti gençlik onlarda

Ne alaka la kumanda gibi iphoneumu kullanaym flac gibi en kaliteli sesi çalmıyor daha

Arkadaşım winphone sana bişey mi yaptı ki burda aptalca bir yorum yapıyosun

iphone u olup hattında tl olmayan arkadaşlarımızı dahil etmedikleri için güvenilir bulmadım :D

İphone =nasıl para yahu Sony ve Htc daha pahalı heralde samsung sahiplerini baz almışlar

İphone apaçi telefonu hiç.inandırıcı değil

Fakirlikle yada zenginlikle ne alakasi var.Android telefonlarin üst modelleri iphonedan ucuz degil...Ha benim tercihim iPhone sebebi işletim sistemi.Android resmen cöp.....

sıkı bir Android kullanıcısı olarak bu araştırma son derece gerçekçi ve kesin... yani kalitesizlik, hayattan zevk alamaaa ve mantıksızlık ===> Android.... teşekkürler 18.06.

@28 May 2014 23:18 senin android kullanıcısı olduğun ne malum .

Doğru söze ne hacet.

Android kullanicis olarak bazen iPhone'un stabilligini ve kalitesine imrendigim olmuyor degil. Ama sonra ekraniyla tasarimiyla buyukluguyle falan yan yana getirince o duygu kacip gidiyor.

O zaman Windows Phone sahipleri de daha çok sanata, gorselliğe yatkınlar. Yeniliklere, farklılıklara açık ve deneysel kişiler diyebilir miyiz?

@29 May 2014 09:52 onları bence kaale bile almasak daha doğru olur kanısındayım :)

satanist ve dinsizler iPhone dindar ve dini olanlar android kullanıyor yumuşakçalar ise wp...

iphone stabil ve şık bir telefon ama çoğunlukla kendini zengin hissetmek isteyen kişiler tercih etmekte onun sana izin verdiği kadar senin ... Android hem stabil uygulamaları extra tema rom vs seçenekleri kullanmasını bilene harika ama gidip küçük katagori android cep alıp son gücellemeyi beklemek saçma hattinden fazla uygulamayla kandırmaca ram miktarı doldurup kasmalar yaşayınca çamur atmak kötülemek kolay parayı onlar kazanmakta siz kendinizi kandırmakla meşkulsunuz

Ben ikisinide kullanıyorum. Üzerime hangisini alınmalıyım.

Sen de yorum yaz