iPhone: Bu sene üç model daha mı çıkacak?

Yeni iPhone dedikoduları katlanıyor: İşte konuşulan üç yeni iPhone modeli ve kulağımıza gelenler...

  • Halil Mollaoğlu
iPhone: Bu sene üç model daha mı çıkacak?
Apple iPhone 3G: Halefler ile ilgili dedikodular çıktı.

iPhone 3G halefi ile ilgili yine dedikodular çıkmaya başladı. Dedikodulara göre yaz mevsiminde üç tane yeni iPhone modeli aynı anda piyasaya sürülecek. Kanadalı yatırım firması Canaccord Adams durumu Apple içi kaynaklardan öğrendiğini iddia ediyor.

Cihazlardan ilki UMTS yetisi olmayan ve ilk iPhone modelini baz alan bir model olacak; bu telefon Hindistan ve Çin pazarı için yayımlanacak. İkinci model ise 32 GB depolama alanı sunan yepyeni bir iPhone olacak.

Yine iPhone nano
En sonunda iPhone nano ile ilgili yeni haberler de geldi. Şimdiye kadar çıkan iPhone'lardan üçte bir oranında daha küçük olacağı iddia ediliyor. Misek'e göre mini telefonun fiyatı 100 dolar civarında olacak. Yeni iPhone'ların haziran ayında tanıtılacağı düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

100 dolarmış heh.. ucuz ucuz olacak dendi yine tiki tiki milletin elinde iphonelar. adam telefondan da anlamıyor yazık..

nano 100 dolar olacakmis?
ipod nano bile 100 dolardan fazla?
yoksa benmi yaniliyorum,

Apple ürünleri tasarım açısından epey emek sarfedilmiş ürünler oluyor. Ancak Apple kendi ürünlerini bir tür prestij sağlayan ürünler olarak lanse edince bu konularda hiç bir bilgisi olmayan birisine bile en kötü teknik özellikli ürünleri bile satıyor.
Mesela resimli mesaj bile gönderemeyen I-Phone'u teknoloji harikası diye lanse etti ancak 4-5 sene önce Palm cep bilgisayarlarında yeni dediği her fonksiyon vardı.
İlk defa bilgisayar alacak ve bu konuda hiçbir bilgisi olmayanlar Apple bilgisayar almaya kalkıyor. Yani sektör dışındaki herkeste iyi bir imaj oluşturmuş durumda.
Apple'ın en çok tepki alan uygulaması ise ürün lansmanı yapıldığında ürünlerin astronomik fiyatlara satması 3-4 ay geçtikten sonra fiyatın ciddi şekilde inmesi sonucu ilk alıcılarını kazıklamış olması.
Apple ürünleri alıp Cadde çocuğu moduna gireceğime üçtebir fiyatına başka marka ürün alırım hem param cebimde kalıp elin Amerikalısını zengin etmem hemde daha fonksiyonel ürün almış olurum.

100 dolarlık iPhone nano'nun herhalde artık ,
Ipod Shuffle gibi ekranı olmaz , telefon defterindeki numaraları rastgele ararız . daha heyecanlı olur , hem yanlış numara aradıkça telefon operatörleri indi-bindi parasından kazanır :D

100 dolar satış fiyatının yanına bir 0 daha koyup türklere satarlar artık...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play