iPhone'da bebek tercümanı!

Bu kadar akıllı bir iPhone uygulaması görmediniz: Cry Translator, bebeklerin ne dediğini anlıyor-muş

  • Ali Güngör
iPhone için bebek çevirmeni
iPhone uygulamaları arasında farklı bir tane: Cry Translator

Çalan parçanın melodisinden ismini çıkartan Stanza yazılımı gibi Cry Translator da ağlama seslerinin anlamını çözüyor.

Sadece ağlamaları çevirmekle kalmayan bu yazılım, hangi durumda ne yapılması gerektiğini de söylüyor. Ayrıca çocuk doktoru için acil durum numaralarını ve diğer bağlantıları da el altında tutuyor. Geliştirici İspanya'da yaptığı testte, önerilerin çocukları yatıştırmakta yüzde 96 başarılı olduğunu belirtiyor.

Bebeklerin farklı ağlama seslerinin anlamını çeviren uygulama 5 farklı ağlama tespit edebiliyor. Böylece aileler bebeklerinin aç mı, yorgun mu, stresli, mi sıkılmış mı yoksa kızmış mı olduğunu anlayabiliyorlar. Elbette uygulamayı geliştiren yazılım firması böyle söylüyor. Pratikte işe yarayıp yaramadığını görmek gerekiyor. Yeni bebeği olmuş ailelerin 9.99 dolara satın alarak deneyebileceği bu yazılım çocuk yetiştirmeye büyük ve yararlı bir hile karıştırmayı vaat ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

HER ÜLKENİN ve hatta her yörenin sosyal yaşamına ve tarzına göre bebekler farklı tarz tepkiler gösterebilir ve hatta ağlama tonları da farklı olabilir.

bu yazılım sadece denendiği yöre ve tarzına göre başarı sağlayacaktır.

saygılar

cocugun bile altını temziliyo bu iphone buda bişimi :P

1,300 TL'den koyulsaydı türkiyede fiyat etiketi süper olurdu.

Çalan parçanın melodisinden ismini çıkartan Stanza yazılımı

Shazam olmasın

apple önce iphone uyumlu el takar sonra da ayak en sonunda da bebek bakıcısı yazılımını satar ne de olsa satış stratejisi değil mi ? ...

Sen de yorum yaz