iPhone'da e-kart yasak, Asyalı kızlar serbest

Komik e-kartalar yasak; seksi Asyalı kızlar serbest: İşte Apple'dan anlaşılmaz bir uygulama daha...

  • Ümit Öncel
iPhone'da e-kart yasak, Asyalı kızlar serbest
Apple bu görüntüye izin verirken, komik e-kart'ları yasakladı.

Apple, iPhone için geliştirilen uygulamalar konusunda son derece hassas. iPhone kullanıcılarının rahatsız olacağı durumlar yaratmamak için elinden geleni yapan Apple, bazen bu konuda işin ucunu biraz kaçırabiliyor.

Örneğin yakın zamanda bir e-kart uygulamasını, içeriğindeki mizahi unsurların "saldırgan olabileceği" endişesi ile yasaklamıştı. Fakat aynı Apple bu kez adı "Asian Boobs" (Asyalı Göğüsleri) olan bir uygulamaya onay verdi. Normalde çıplaklık ve erotik içerik konusunda son derece hassas olarak bilenen Apple'ın onayladığı bu uygulama şu anda App Store'da en çok satan uygulamaların başında yer alıyor.

0,99 dolara satılan Asian Boobs uygulamasının tanımında şu açıklama yer alıyor; "Düzenli olarak güncellenen 100+ galeride, 2500'den fazla seksi, iri göğüslü Asyalı kız fotoğrafları". 17+ ibaresiyle App Store'da yer alan bu uygulamanın yer almasına rağmen, içeriğinde Hitler ve Roman Polaski hakkında mizahi unsurlar bulunan bir e-kart programının Apple tarafından 17 yaş ve üzeri için bile uygun bulunmaması ise tartışmalara yol açtı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

gerçekten komik bi durum :D

her yerde cinsellik her şeyde cinsellik her platformda cinsellik bazı şeylerin gizli kalması gizli yaşanması onu daha özel kılar iğreniyorum artık bu dünyadan.

üzerinde Apple logosu varsa o üründen uzak duracaksın.

savaşmayalım sevişelim prensibi

sansür istemiyoruz :)))))):P blur

Fotograf güzelmis asyalılar sexsi ve güzel oluyor:D

Apple iyice saçmaladı.

Applenin ne yaptığını boşverinde Kim paraverıyor bu uygulamalara?

haklısın cinsellik her reklamda neredeyse yer almaya başladı nedir bu cinsellik isteği anlayamıyorum

Apple eksi yönleri var evet be microsoftun hakim olduğu bir piyasada şuan için kullalınması düşünemez yanlız chip bu resim hiç olmamış blurlaştırılsa bile çok dikkkat çekici böyle elit bir sitede.

Cinsel içeriğe yasak getirilmemeli!

bu ne perhiz bu ne lahana tursusu...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play