iPhone'da Flash: Bekleyişe devam

iPhone kullanıcıların en büyük beklentilerinden biri olan Flash desteğindeki son gelişmeler...

iPhone'da Flash: Bekleyişe devam
Apple iPhone: Hala Flash yok.

Adobe'un açıklamasına göre Apple iPhone için resmi bir Flash Player sürümünün duyurulması biraz daha sürebilir. CHIP Online'ın Adobe ile yaptığı görüşmeye göre Apple, Adobe ile beraber iPhone için uygun bir çözüm üzerinde çalışıyor; ama şu an için kesin sonuçlar elde edilmiş değil.

Birçok iPhone kullanıcısı hatırı sayılır bir süreden beri iPhone'a has bir Flash çözümü için bekliyor. Gerçi kırılmış, yani jailbreak uygulanmış iPhone'lar için üçüncü parti çözümler mevcut; fakat resmi bir destek halen sunulmuyor.

Çıkış tarihinin önü açık
Yaklaşık altı ay önce Apple yöneticisi Shantanu Narayen yakında cep telefonuna has bir Flash oynatıcının yayımlanacağını söylemişti. Narayen'e göre bu Flash sürümü özel olarak sadece iPhone için geliştirilmiş olacaktı. Narayen daha o zamanlar geliştirme sürecinde ciddi teknik zorluklar olduğunu ve bunun da Apple ile Adobe'un beraber çalışmasının nedeni olduğunu söylemişti.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

sanki flash player le dunyayi kurtaracaklar bu kadar buyutmenin ne geregi var

64-bit windows kullanıcılarıda bekliyor windows için bir haber yok mu?

ipone tıpkı bir tablet pc gibi(küçügü)!!!!!!!!!!!!!!!!

eet ben win 7 64 bit kullanıyorum ve bekliyorum.
Flash dünyayı kurtarmaz ama flash olmadan nettin hiç bir anlamı yok

Internetin % 70-80 i flash zaten iphone gibi bi telefonda da flash in olmamasi cok yazik apple da para kaybetmemek icin flash destegini koymuyor

real, quicktime, wm aniden bitti adobeda bitecek bu kafayla zaten google onvp6 codecs sistemini gecenlerde satin aldi youtube tamamen onvp6 gecebilir.

iMobileCinema eklentisi ile büyük ölçüde Flash icerigi okunuyor. JB yapmayan arkadaslarımız daha çok bekler. Garantisi de gitmiyor cihazın restore yaparsanız.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir