iPhone'da Microsoft izleri

Microsoft'un iPhone için geliştirdiği ilk uygulama hazır; diğerleri ise sırada bekliyor...

  • Ümit Öncel
iPhone'da Microsoft izleri
Microsoft'un iPhone için geliştirdiği uygulama tamamen ücretsiz.

Microsoft ve Apple'ın yıldızları iki şirketin kuruluşundan beri bir türlü barışmadı. Aralarındaki rekabet ise çoktan bilgisayarların dışına taştı. İki firmanın da yetkilileri her fırsatta birbirlerini eleştiriyor ve kendi ürünlerini ön plana çıkarmaya çalışıyor. Özellikle de Microsoft bu konudaki sert tutumları ile tanınıyor. Hatta Microsoft'tan Steve Ballmer'ın kısa bir süre önceki iPhone hakkındaki olumlu görüşleri şaşkınlık yaratmıştı. Bu kez de Microsoft, iPhone için bir uygulama geliştirdi.


Seadragon adı verilen uygulama, kullanıcıların cep telefonundan resim ve fotoğrafları görüntülemelerine ve görüntüleri yakınlaştırıp uzaklaştırmalarını sağlıyor. Uygulama ayrıca seçilen fotoğrafları sanal 3 boyutlu bir ortamda bir araya getirebiliyor. Microsoft Live Labs, bu uygulama için iPhone'u seçmelerinin sebebini Apple'ın ünlü telefonun geniş dağıtım ağına sahip olması olarak açıkladı. İşin ilginç yanı Seadragon henüz Microsoft'un Windows Mobile sürümü bulunmaması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bükemediğin eli öpeceksin bill amca...

kapitalizm işte :)=) birbirimizi yiyelim ete para vermeyelim ,birbirimizi dizelim höte para vermeyelim XD

Kükemediği el ile alakası yok microsoft yazılım firması her platforma yazılımlar üretebilir bu çok normal.

İphone nedir ki multitouch dışında bir hiç büyütecek bir durum yok microsoft yine sağlam adımlarla planlarını uyguluyor anladığım kadarıyla durup dururken iphone programı yazmazdı yoksa.!

bence kaleyi icerden gecir olayi:) aga bende sahip olim sonra bu elemanlarin neden iphone denen dalgayi kullandigini anlim sonra iyisini yaparim her turlu ornek xbox :)

"İşin ilginç yanı Seadragon henüz Microsoft'un Windows Mobile sürümü bulunmaması." Windows mobile 07 de görürsünüz...

Sen de yorum yaz