iPhone fiyatlarına büyük tepki geldi!

Çıkmasına günler kala Amerika'da yeni iPhone fiyatları eski kullanıcıları oldukça kızdırdı.

  • Ceyhun Seval
iPhone fiyatlarına büyük tepki geldi!
iPhone birçok yeni işlev getiriyor.

Amerika'da AT&T'nin yeni iPhone 3GS fiyatlarını açıklamasından sonra binlerce eski iPhone kullanıcısı isyan bayrağını çekti.

Yeni kullanıcılarına 32 GB'lık iPhone 3GS'i 299 dolara sunacak olan AT&T, aynı telefon için eski kullanıcılarından ise 499 dolar istiyor. 16 GB'lık model ise yeni gelenlere 199 dolar, eskilere 399 dolar.

Bu yeni fiyatları eski ve sadık iPhone kullanıcılarına bir ihanet olarak yorumlayan teknolojiseverler iPhone'un AT&T tarafından normal telefonlardan farklı fiyatlandırıldığını ve bunun büyük bir haksızlık olduğu görüşündeler.

Apple veya AT&T şimdiye kadar fiyatlarla ve protestolarla ilgili bir açıklamada bulunmadı. Ama böyle giderse eski kullanıcılarının iPhone'a sırt çevirme riskini de kabullenmeleri gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Çifte Standart Yapıyor..

Beter olsun bu telefona o parayi dokenler cok guzel ediyor.

çok saçma bişey eski kullanıcılara daha ucuza sunmaları lazım

o bişey mi türkiyed $1000 satılıyor. ne isyan bayrağı açan ne de sesini çıkaran iphone'nu alanlar yediği kazıktan memnun :) adamlar 50$ lafını biz 900$ lafını bile yapmıyoruz

Bizim için önemli olan Türkiye'deki fiyatlandırmaları...

iphonun tadını alana tabi nası olsa yıne alıcak mantıgıyla gecırıolar

Artık pazarlamacılar sadık müşterilerin kendilerinden vazgeçemeyeceğinden emin bir şekilde çok agresif kampanyalarla rakiplerden müşteri çalmaya çalışıyorlar. Bunun bir örneğini de ülkemizde Turkcell yapıyor. Çok avantajlı olduğu aşikar olan yeni Kamu 1200 tarifesinden sadık müşterilerin yararlamasına izin vermezken yeni geçiş yapan herkese izin veriyor. Bu durumda ünlü bir pazarlama gurusunun söylediği " sadık müşteri olduğumun anlaşılmasından korkuyorum." sözünün ne kadar haklı bir korkuya işaret ettiğini göz ardı etmemek gerekir.

bfirat

haydaa böyle sacmalıkta duymadım. şaka mı bu?

iphohe bizim köy tipi sağlık ocaklarına benziyor. Ambulans var, şöförü yok. Hemşire var ama beklediğimiz kadar güzel degil. Doğum odası var ama yeni doğan ünitesi yok. Bu telefonda öyle. Görüntülü konuşma var ama önde kamera yok. Bluetooth var ama sağdece kulaklıkla çalışıyor. Bu liste uzun ve sonuçta bunu alacak olan ismi için alacak. Özellikleri ve fiyatlandirma politikası o kadar önemli değil.

haber altında neden bilkom yazıyo anlamıyorum i phone u turkiyeye bilkom degil operatörler getiriyor

Bizde ki internet diyatları aynısı değil mi?

Yukarıda yazan

Bilgi için: Bilkom / Apple
Telefon: (216) 554 90 00

yazısını dikkate alarak aradım ancak sadece iphone yazılım desteği verdiklerini ve kalanlarla ilgili bilgileri bulunmadığını belirttiler.

iphoen 3g s çıktı çıkacak, bizde iphone 3g halaaa 1.700 civarında.

Dünya artık herşeye fanaik taraftar oluyor. iphone bazı özellikleri mükemmel olmasına rağmen alışılmış özelliklerden yoksun. Apple politikası tamamen anlaşılırlık dışı . Bu arada onlar 200$ için ağlasınlar peki bizim iphone severler kaç dolar için ağlasın??? (800-1000 $)

Iphone köy ocaklarına benziyor diyen arkadaş, 3G nin görüntülü konuşma olduğunu zannediyor.. İlginç
Bir kere işin gerçeği, diğer telefonlar Iphone'un yanında köy ocaklarına benzediği için Iphone bu kadar seviliyor. Bi kere Iphone'da görüntülü konuşma yok.
Web browser tüm telefonlarda var, sadece Iphoneda kullanılabilir bir arayüze sahip.
MP3 player tüm telefonlarda var sadece Iphoneda kullanışlı ve kullanılıyor.
Her telefonda video seyrediliyor, ama sadece Iphonede mükemmel.
Google maps her telefonda var, sadece Iphone daki çok kullanışlı.
Uygulamalar her telefonda var, ama Iphoneda 50.000 kullanışlı uygulamaya 5 saniyede ulaşabilirken, Nokiada mesela sadece 1000 uygulamaya ulaşabilirsiniz, o da bayağı uğraşarak...

iphone denilen telefonun bu kadar sükse yapmasını sağlayan tek bir teknoloji var oda multi touch teknelojisi ki bu teknolojinin patentini almasa diğer firmalar bunu standart olarak sunardı ve rekabet ortamından dolayı bizde bu kadar fazla para vermek zorunda kalmazdık.

199 dolara verilen iphone lar sozlemeli yani her ay sabit bir ucreti var oyle kimseye 199 dolara iphone vermiyorlar.normal her hatla cakısan yani unlock iphone ların fiyatı ise 700 doların uzerinde trdeki fiyatlarla cok da farkı yok acıkcası..

iPhone denilen telefonun bu kadar sukse yapmasinin sebebi AppStore olmasin sakin

''iPhone denilen telefonun bu kadar sukse yapmasinin sebebi AppStore olmasin sakin''

Arkadaşıma kesinlikle katılıyorum . Bazıları der ki yok dokunmatik ekranı , yok MP3 , yok şu yok bu . Samsung I900 Omnia ya AppStore gibi ve dilediğin her programı ve uygulamayı bedavaya ve kolayca ulaşmanın bir yolu olsa iPhone da tahtından iner. Son bir söz . iPhone'nin tek avantajı üstüne yüklü bir iPod olması ve AppStore'udur .

Sen de yorum yaz