iPhone internetin de hakimi; peki ikinci kim?

Mobil cihazlar arasında nete girmek için en çok kullanılan belli: iPhone. Peki ikinci ve üçüncü kim?

  • Ümit Öncel
iPhone mobil internetin hakimi
iPhone'un hemen ardından iPod geliyor.

İnternet artık sadece bilgisayarın hakimiyetinde değil. Mobil cihazlar ve bu cihazlardan internet kullanımı da her geçen gün yaygınlaşıyor. Kendi içinde önemli bir pazar haline gelmeye başlayan mobil internette rekabet de aynı hızda büyüyor. Mobil dünyanın internet alışkanlıklarını ölçen Admob adlı firmanın yayınladığı rakamlara göre internete girmek için en çok kullanılan taşınabilir cihaz Apple'ın göz bebeği iPhone. Aslında bu kısmı çok da büyük bir sürpriz değil ama ikinci sırada yer alan cihaz biraz daha ilginç.

iPhone'un %11'le birinciliği çektiği mobil internet erişiminde, ikinci olan cihaz %7,4'lük paya sahip. Fakat bu cihaz bir telefon değil, bir mp3 çalar; yani iPod'dan başkası değil. Üstelik iPod, iPhone'dan daha hızlı gelişiyor. Ocak ayı rakamlarına göre iPhone %0,2'lik oranda payını geliştirirken, iPod'un gelişme oranı tam %2,7! Bui önümüzdeki aylarda iPod'un iPhone'u da geçebileceğinin göstergesi.

Üçüncü sırada uzak arayla %3'lük paya sahip Motorola RAZR V3 geliyor. 4. sıradaki %2,5 paya sahip olan Nokia N70'in ardından ise başka bir Motorola, %1,5 oranla Z6m geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

n95 nerde :(:((:(:(:

bence n97 çıktığı anda ilk sıraya yerleşecektir multimedya cihazı diye buna denir işte.

4ever SE K750i :)

vallahı ben şu anda yaklşıkbir buçuk yıldır internet baglantımı nokia n95 ile sglıyorum

bencede n95 olmalıydı

yanlız bu arastırma sadece abd de yapılmıs gibi geldi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play