iPhone, iPhone 5 ile köklerine dönüyor!

iPhone 5 hakkındaki yeni iddialarda farklı bir kasa ve tabii ki daha iyi çeken bir anten var!

Çin uyruklu bir kaynağın verdiği bilgilere göre iPhone'un ileride çıkaracağı 5. telefonu olacak olan iPhone 5'in arka yüzü için alüminyum bir yapı düşünülüyor. Bu hamlenin iPhone serisini 5. telefon ile birlikte köklerine döndüreceği, ayrıca telefonun daha sağlam ve daha hafif olacağı düşünülürken, telefonun anteni için de alüminyum malzeme kullanılacak olması muhtemel.

Şu andaki iPhone'lara bakacak olursak, sinyal alma bölgesinin telefonun arka kısmında Apple logosunun hemen altında olduğunu görebiliriz. iPhone 5'te gerçekleştirilmesi beklenen düşünce ise bahsettiğimiz bu noktayı Wi-Fi alıcısı yapmak ve bu sayede mobil sinyal alma gücünü yükseltmek.

iPad 2'de kullanılan Cortex A9 tabanlı A5 çift çekirdekli işlemcinin iPhone 5'te de kullanılacağına dair söylenti, Android ile Apple arasındaki rekabetin daha da kızışacağının da bir nevi habercisi... iPhone 5'in ne zaman piyasaya sürüleceğine dair kesin bir tarih yok, fakat ürünün çıkışının önümüzdeki Haziran ayı gibi kesinleşmesi bekleniyor.

Melik Arslan

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Allah aşkına androıd kullanıyorum ıphone 3gs kullandım bi dönem ..arada fark kalmadı androıd hem özgür hemde her bütçeye uygun ıphone tabıkı ıyı bı telefon ama benım sahsi düsüncem android inanılmaz bi hızla gidiyor müthiş bir yapı ...

bence apple telefon yapti yapali tum telefonlar iphonu taklit eder oldu bence telefonda 1 numara iphone dir tartismasiz ve steve jops a helal olsun ..

androidi kimse tutamaz artık..

SAR değeri düşmedikten sonra iphone 5 miş 500 müş umrum olmaz..

iPhone şu anda en iyi telefondur ve en iyi işletim sistemine sahiptir..

iphone 4 ü bir kampanyada kazandım biraz kullandım sattım, telefon çok güzel, en iyi cep telefonu ama çok pahalı olduğu için kullanamadım kaybolma, düşme, çalınma riski nedeniyle ucuz telefon tercih ediyorum

Android:1-2
Blackberry:1-2
İphone:3

Üç telefonuda kullandım

Katılıyorum tek kelimeyle android !!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir