iPhone kullanıcıları interneti çok seviyor

Cepten internet kullanımında lider arayı açıyor; ama gerilerden gelen ciddi bir tehdit de var...

  • Ceyhun Seval
iPhone kullanıcıları interneti çok seviyor
iPhone kullanıcıları internet kullanımında diğerlerine fark atıyor.

Admob isimli mobil reklam firmasının yaptığı 2009 Nisan ayına ait bir araştırma, cep telefonlarındaki internet trafiğinin %40'ını Apple iPhone telefonların gerçekleştirdiğini ortaya koydu. Symbian sistemli telefonların internet trafiğindeki payı ise %26.

Ayrıca araştırmada iPhone'un 2008 akıllı telefon satışlarının %8'ini oluşturduğuna ve Symbian işletim sisteminin akıllı telefonlar arasında %52'lik oranı ile en yaygın kullanıma sahip olduğuna da yer verildi.

Şimdilik satışlarda sadece %1'lik bir orana sahip T-Mobile G1 gibi Google Android işletm sistemli akıllı telefonlar ise daha şimdiden mobil internet trafiğinin %3'ünü eline almış durumda.

Araştırmada oluşturulan internet trafiğinin ayrıntılarına da yer verilmiş. Örneğin iPhone, oluşturulan HTML trafiği listesinde de %65 ile açık ara birinci. Takipçisi ise %9'luk oranı ile Android'li telefonlar. Symbian'lı telefonlar ise sadece %7'lik bir orana sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

%8 lik pazar payına karşın %40 kullanım. O %8'in neredeyse tamamının sürekli sörf yaptığını gösteriyor bu rakamlar.

Iphone'un muhteşemliğini gözler önüne seriyor. Kolay kullanımıyla, internette sörfü cepte keyifli hale getirebilen tek cihaz Iphone.

symbian ın payını yükseltmesi lazım

Flash desteği .....

doğru olma payı yüksek çünkü web tarayıcısı çok iyi çalışıyo iphone un.ama reklam ve şişirme basının payıda bunda yüksek diyorum

yarın iphone için virüs yazarlar süper olur

arkadaşlar admob ödemeyi nasıl yapıyor? bilen varmı?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir