iPhone kullanıcıları üstün ırk mı?

Yapılan bir araştırma iPhone kullanıcılarının ilginç özelliklerini ortaya koydu. İşte "iPhone'cular"

iPhone kullanıcıları üstün ırk mı?
Forrester araştırmasından çıkan bir sonuç; iPhone kullanıcıları daha genç ve daha zengin...

Saygın araştırma şirketlerinden biri olan Forrester Research'ün yayınladığı raporlar tüm dünyada yaygın olarak kaynak olarak kullanılır. CHIP Online'da da daha önce Forrester Research'in farklı araştırma sonuçlarına değinerek sizi bilgilendirdiğimiz olmuştu. Firmanın yeni yayınladığı ilginç araştırma ise üç farklı cep telefonu kullanıcısı profilinin özelliklerini tespit etmeye yönelik. Normal cep telefonu kullanıcıları, akıllı telefon kullanıcıları ve iPhone kullanıcıları.

Bu ayrımdan da anlaşılabileceği gibi Forrester Research'ün asıl merak ettiği "iPhone ve diğerleri" ayrımının ne şekilde olduğu. 32,228 ABD'li cep telefonu kullanıcısı arasında yapılan araştırmadan özetle; iPhone kullanıcıları, diğer telefonları kullananlara göre daha iyi eğitimli, daha genç, daha zengin ve daha üretken oldukları çıktı. Yani hemen hemen araştırmada yer alan her alandaki olumlu özelliklerde iPhone kullanıcıları öne çıktı.

Eğer Forrester'ın araştırmasının tamamını okumak istiyorsanız şu adresten sadece 749 dolara edinebilirsiniz.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Eğer Forrester'ın araştırmasının tamamını okumak istiyorsanız şu adresten sadece 749 dolara edinebilirsiniz. BU NE ŞAKAMI ? 749 dolara gider 3 tane iphone alırım :)

Ülkemizdeki gibi alım gücü düşük olanlar iPhone'u multitouch dışında hiçbir özelliği olmayan, sadece tiki gençlerin pahalı oyuncağı olarak görüp ,uyduruk symbian platformunu iPhone OS'den daha iyi olarak nitelendirmeye devam ederlerse Türkiye'de bu oran %100 üniversite mezunu ,yüksek gelirli olarak çıkar . Maddi durumu iyi olan bir arkadaşım etrafındaki teknoloji özürlü kazmalar tu kaka dediği için iPhone almadı mesela .

Bu sadece iphone için geçerli değil teknolojiyi yakından takip eden kesimin daha çok gençler olduğu ortada e takip etmek için ne gerekiyor para, paralı iki ayaklılara ne diyoruz zengin. Tabi bizim ülkemizde bazen donu bile olmayanların elinde iphone görüyoruz tabi istisnalar en çok bizde inkar edemem.

iPhone iyi telefon ancak üstün potansiyele sahip olan telefonlar da yok değil.

Paranın gözünü seveyim, insanı zeki de yapıyor, güzel de..

şaka mısınız siz

Bu ne okuması pahalı ve ne saçma bir araştırma.

Biri Iphone aldıysa zengin olduğu için, pahalı diye almıştır. Birşey bildiğinden değil.

Çinliler bir sürü şey üretti, iphone kullanmadan, hatta iphonun taklidini üretti, onu kullandı. Hintiler yazılımlara kod uyazıyorlar, araştırma geliştirme yapıyorlar, bu zengin adam üstün ırkda hintli adam aşalıkmı?

Bir telefona milyarlar veren süper akıllı ırk diyelim...onlarca insan tanıyorum app store ne oldunu bile bilmeden iphone kullanan (bayan arkadaşlar = ) kullananı var şık hoş telefon oda tamam gel görki hepsi olmasada bir kısmı özenti ırk =))

Tek Cümle; "Kro'yum Ama, para(iPhone) bende..."

omnia sahibiyim demek ki ultra üstün ırkım :)

bu yazıdan da çıkarılcak sonuç şudur = hade lennn

Teknolojiyi yakından takip eden, trendleri takip etmek isteyen insanlar içinden parası olanlar Iphone alıyor. Doğal olarak Eğitimli, yaratıcı ve zengin kişilerin Iphone'u oluyor.
Gayet normal sonuç...

O paraya gider iphone alırım.

Parası olan üstün ırk ta olur, vezir de. Bir söz var, "Ne insanlar gördük üzerinde elbise yok, ne elbiseler gördük içinde içinde adam yok?" CİH.

tiki desek ayıp olurmu? yoksa kroyum ama para bende mi desek tam karar veremedim
ama sonucta bu 2 türede kılım ben

Steave Jobs sadece kendi kendini kral sanıyor sanıyordum ancak kullanıcıların da bu denli çıldırdıklarını ilk defa duyyuyorum

Bunun ırkların üstünlüğü ile ne alakası var ?
Genç olmak,iyi eğitimli olmak, zengin olmak üstün ırk olduğunun göstergesi midir ?

Gençlik geçicidir.
Daha iyi eğitimi kime verirsen o iyi eğitimli olur.
Zenginlik de izafidir, kime neye göre nekadar zengin, ve bu zenginlik nereden gelmiş nasıl elde edilmiş.

Ne üstün ırkı ya , ne diyosunuz siz ?

Parası olan buna ihtiyacı varsa ve ihtiyacına cevap verecek alternatifleri arasında zevkine uyuyorsa alır kullanır.

Yok sırf moda olduğu için, gösteriş olsun diye , üstünlük göstergesi olarak alıyorsa, üstünlük bir tarafa enayiliktir,aptallıktır.

Bir de 749 dolar verip bu araştırmasını okuyacam, hakikaten şaka mı bu ?

%3-5 farklar bu tip istatistiklerde çok fazla önemlidir. Çünkü çok tutarlı bir şekilde belirli bir noktayı işaret ediyorlar. Yani nedendir niyedir bilmem ama bu istatistik bence gayet açık. Bunun telefonun pahalılığıyla falan alakası yok ortada iPhone olmasaydı salak dediğiniz insanlar N96 omnia (tabi iPhone olmasa omnia da olmazdı o ayrı) palm pre vs. birşey bulup alacaklardı. Yani bu telefonların hepsi pahalı zaten. Ama o pahalı telefonlar içinden ne hikmettir ki iPhone'u seçmiş bu kitle.

Eğitimli üretken akıllı kesim kaliteli ve işe yarar ürünleri tercih ediyor aslında bu kadar basit ve bilinen bir gerçek. 100 tane saçma ve kullanılamaz derecede zor özellik yerine yaratıcı verimli ve basit 20 tane özelliğe yöneliyor. "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" diye güzel bir söz var bilirsiniz

Okumak isteyene çok şey anlatır bu istatistikler diğerlerinin zaten yolu açık olsun hayat onlar için zor ve uzun.

züppelik üstünlük mü oldu artık...

iPhone sahibiyim ama kendimi farklı ırktan veya gruptan hissetmiyorum. Sadece bu telefon diğer telefonlar gibi basit olmadığı için kullanıcının bilgisayar deneyimi olması gerekiyor. Bu pda lar içinde geçerli tabi. Çok üstün yetenekte istemiyor. Millet çok abartıyor ve kullanmasını bilmediği alete işe yaramaz deyip düşman oluyor.

Işe yararayan bir telefona o kadar para vermek için baba parası harcayan genç biti olmak veya paranın hesabını bilmeyecek kadar zengin olmak lazım. Adamlar hakli bence.

üstün ırkla alakası yok ama iphone gerçekten diğer telefonlardan çok çok üstün 1 teknolojiye sahip

Iphone yerine başka telefon almak için parasının kıymetini bilmeyecek kadar zengin olmak lazım.
Paranızın karşılığını gerçekten almak istiyorsanızi Iphone'un rakibi yok.
Zaten istatistikler de bunu gösteriyor, dünyada sahiplerinin en çok kullandığı telefon Iphone. Mesela %98i webte surf yapıyor Iphone alanların. %70ten fazlası uygulamalar yüklüyor....
Anlamayan, bilmeyen, çekemeyenlere de burada 'baba parası yiyenler alır' filan demek kalıyor.

benim anlamadığım beğenmiyen vardır illaki fakat almakla alamak ı karıştırmayalaım acaba imkanı olmuş olsa arkadaşımızın bu cihazı alırmıydı yoksa yine bu tür gereksiz yorumlarmı yapardı ?

Arkadaşım adamlar araştırmış iphone kullananlar üstün ırk işte daha neyi tartışıyorsunuz :D

valla ı phone bana hediye geldi şu ana kadar aldığım en müthiş hediyedirr.... telefonuma yüklediğim proğramlar sayesinde hala arkadaslarım tarafından gündemdeyim..hemde her zaman :)

İPhone 3G S dışındaki video çekemeyen, MMS atamayan ve bluetoothla dosya gönderemeyen telefora o parayı vermem. Gerçi yeni güncellemelerle bunlar düzeliyorlar ama biraz geç oldu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir