iPhone kullanıcılarına müjde!

iPhone kullanıcılarının uzun zamandır hayalini kurduğu şeylerden biri, çok yakında gerçek olabilir!

iPhone kullanıcılarına müjde!

Apple'ın sevilen uygulaması FaceTime sadece kablosuz ağ bağlantısı üzerinden kullanılabiliyor. Bunun nedeni ise cep telefonu şebekelerine yük binmesini engellemek ve kullanıcıların veri alışverişi yüzünden faturalarının şişmesini önlemek olarak açıklanıyor. Ancak iOS 5.1.1'de görülen bir hata mesajı, Apple'ın FaceTime uygulamasını 3G ve LTE'ye açacağının sinyallerini veriyor.

Rus teknoloji blogu iDevice'ın haberine göre bu ihtimali telefonun 3G bağlantısı açıkken gelen bir FaceTime çağrısının görüntüsü açığa çıkarmış. 3G bağlantısını kesmek isteyen kullanıcı, "3G bağlantısını keserseniz FaceTime kapanacak. 3G bağlantısını kesmek istiyor musunuz?" mesajı ile karşılaşmış. Normal şartlar altında bu bağlantıda FaceTime'dan çağrı gelmesi mümkün değil.

Şu anda FaceTime ve 3G'yi ancak jailbreak ile kullanmak mümkün. Ancak bu mesaj, Apple'ın 3G'de Facetime kullanımına sıcak baktığının bir göstergesi olabilir.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Sevinsin zavallılar, gün yüzü göremediler daha...

Ya bu milet malmı ipone alıyo...... Andrit dururken :)

Bugün 08:36
Dün 13:56
----------------------
Kıyaslanan s note dahi takılma yapıyor.Çok lu görevlerde resmen sapıtıyor. Uygulama açıp kapamak dert. Yok root yap yok rom yap onları yapmak için şu programlar olmadı bu programları kullanmalısın. Yok benimki yüklendi senin cihaz g modeliymiş o yükselmiyomuş, aha pili bitti, bu kocaman cihazı çantada taşımaktan bıktım.Bu kocaman cihaza 2000-3000 tl para verdim falan dememek için 1000-1500 tl arası para verip sorunsuz bi ıphone alabilmelerinden olmasın sakın? Hem 500-1000 tl cepte kalır hem daha hızlı bir telefon alırsın...Millet alıyo sen almazsan milletin gücüne gitmez, seninde zoruna gitmesin isteyen istediğini alsın.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir