iPhone kullanıcısı olmak böyle bir şey...

iPhone kullanıcıları diğer marka ve model kullanıcılarından çok farklı. İşte ilginç farklar...

  • Yaşar Tuna Zorlu
iPhone kullanıcısı olmak böyle bir şey...
iPhone kullanıcıları alışkanlıkları ile normal kullanıcılardan farklı...

Akıllı cep telefonu piyasasında çok tutulan iPhone'ların hangi özellikleri, ne kadar sıklıkla kullanılıyor? Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre iPhone kullanıcıları alışkanlıkları ile diğer telefon kullanıcılarından ayrı bir konumda.

  • iPhone kullanıcılarının %37'si telefonlarından video izlemeyi çok seviyor. (Normal bir kullanıcının 6 katı)
  • %72'si yerel uygulamaları kullanıyor. (Normal bir kullanıcının 7 katı)
  • iPhone satıcılarına göre müşterilerinin %40'ının gelir düzeyleri de 100,000 dolar üzerinde.

Yerel uygulamaların kullanım oranının bu derece yüksek olmasını GPS'in çok yaygın bir şekilde kullanılmasına bağlayabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Benim gelir düzeyimde 100.000 $ üstü olsa ben de bir denerim. Üç aşağı beş yukarı 1500 TL, benim 100000 $ ımı pek eksiltmez :D.

Bende iPhone kullanıcısıyım ama gelirim 100.000$ değil maalesef. Ama iPhone nun tüm özelliklerini (resmi olmayanlar dahil) aktif bir sekilde kullanıyorum. Tam bir internet telefonu, multimedya cihazı, oyun konsolu gibi özellikleri ve bunları kolay kullanımla yaptırması çoğu kişiyi cezbediyor. Hatta bu yorumu iPhone dan yazıyorum. Benim için iPhone vazgeçilmez. Kim ne söylerse söylesin.

o kadar para yazık o telefona :( o paraya canavar gibi laptop alırım daha ii

Koskoca cep telefon dünyasını Iphone ve diğerleri diye ikiye böldü bu alet.Ne marifetli imiş. helal olsun elmaya.

yıllık 100.000 dolar demi?
yani aylık yaklaşık 8.340 dolar.
türkiye de peki bu maaşı kaç kişi alabiliyor?
o zaman ben neden bu kadar çok iphone görüyorum?
en son olarak peki ben neden hala bu maddiyat ortadayken iphone istiyorum:S

O kadar param olsa 60 kva rüzgar türbünü kurar ürettiğim elektriğide 5,5 Euro Cent /Kwh dan satarım. Elde edeceğim 15-20 günlük kazancımlada 2 iphone alır birini bana diğerini de sevdama veririm. Tabi her namazdan sonra rüzgar hatta fırtına duası yapmak şartı ile. :-D Iphonenin bahsettiğimiz rakamı abd deki satış fiyatının 4, bizdeki asgari ücretin ~3 katı. Bence fiyatı bizde çok yüksek çook.

WOODO bende istiyom bende istiyom. bizim Türklerin bir kuralı vardır, yemeyiz içmeyiz bir telefon alırız ve o telefonu kullanırken perhize devam eder yenisini bekleriz. Biz mükemmelliyetçiyiz ama sadece sahip olduğumuz şey mükemmeldir, Gerisi kaka

infoman haklısın. zaten bu söylediklerini çok iyi bildiğim için kendimi yeriyordum. hem istiyorum hem biliyorum ki: bu cihaza 1500 lira para verebilcek durumda olmam için kendi evim olmalı, altımda sıfır araba ve işimi kurmuş olmam gerekir. yani herşey tamamda bumu eksik? işte türk mantığı önce gereksizler, gerekliler sonra. önce dış görünüş sonra ihtiyaçlar. neyse teknoloji sitesini sosyoloji sitesine çevirmiyim. yoksa site yöneticisi yorumumu kabul etmez fln..;)

1000 liralık telefonu almanyadan 450 ye getirttim. burada pahalı ne yapılım.

Iphone Türkiyede 100 TL tel fturası olan biri için bedava, hatta üzerine para alıyorsunuz. (69 TL lik turkcell kampanyası..)
Kullanıcılarının o özellikleri çok kullanma nedeni de o uygulamaların mükemmel çalışması.

Tabiki para ile alakasi var amerikada 300 $ burda £ 540 ama haftaligimin yarisini verip uzerinede ayda £ 30 18 aylik kontrat yaptimmi telefonu alabiliyorsun sigaranin bir paketinin £6 oldugu bir ulkede bence mantikli luks de degil £30 fatura ve icinede 3 Gb lik data ve sinirsiz wi-fi dahil ki londranin cok yerinde wi-fi baglantisi var . Turkiyede amerikadaki fiyatinin 3-4 katina satiliyor olmasi ve telefon firmalarin sadece 1 Gb data baglantisini fais fiyatla sunmasi wi-fi olmamasi cok kotu. Iphone 3G S aslinda guzel telefon isinma sorunu yasamadim ama pil isine bir cozum bulmalari lazim

Bravo infoman =) bende Cep telefonu satıcısıyım.Neden İphone? diye sorduğumda müşterilere hiçbi neden söyleyemiyolar.Bide üstüne 3GS diye tutturuyolar.aralarındaki fark nedir diye ukala sorular yöneltiyorum =) hiçbişey söyleyemiyolar.Sadece özenti yani.GPS kullanmak içinde heryerde internetimiz yok maalesef.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir