iPhone'lar araba hoparlörlerini bozuyor

Toyota'dan otomobil sahiplerine şaşırtıcı uyarı: "Dikkat edin, iPhone'unuz aracınızı bozabilir!"

  • Melik Arslan

Radyoda size göre bir şey bulamadınız ve iPhone'unuzu bağlayıp arabanızda müzik dinlemek istiyorsunuz... Ne yazık ki bunu yapmanız arabanızın ses sisteminin çökmesine neden olabilir.

Konu hakkında Drive isimli yerel siteye açıklama yapan Toyota, sorunun Yaris, Corolla, Kluger, Prado, LandCruiser, HiLux ve Prius isimli modellerin 2009 - 2010 arasında satılanlarında olduğunu belirtti.

Problem ise iOS 4.1 kurulu bir iPhone ya da iPod'un, arabanın ses sistemine bağlandığında sistemin kilitlenmesi. Yani hiçbir şey olmuyor ama ekranda "Yükleniyor..." yazısını görüyorsunuz.

Birleşik Krallık'ta bu soruna hiç rastlanmazken, iOS'un şu anda bugüne kadar yapılmış olan güncellemelerle birlikte 4.2.1 sürümüne geldiği de bir gerçek. Buna rağmen Toyota'nın son üretmiş olduğu (2011 model) araçların da aynı talihsizliğe maruz kalıp kalmadığı bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

yuuhh ya,bıktım artık bu iphpone reklamlarından ne yapsan iphone çıkıyor altından,hemen yok şu olur yok bu olur...,ne telefonmuş kardeşim ya görende bizi gelceğe taşıyacak bi makine sanar..!!,alt tarafı telefon..!!

ios sürümü yükseltilirse bu sorun giderilecektir. mevcut 2011 modellerde bu sorun bulunmamaktadır.

ama öyle böyle bir telefon değil.bence şu an itibariyle daha iyisi yok.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play