iPhone'lar düşündüğünüzden daha sağlam

350 metreden düşen bir iPhone'a sizce neler olur? Parçalanır diyorsanız, önce haberimizi okuyun!

  • Ertuğrul Süngü
350 metrelik mesafe bile onu bozamadı!
Aplikasyonlar sayesinde bulundu

iPhone uzun zamandır akıllı telefon piyasasındaki rekabeti her yeni aplikasyonuyla, bir adım daha ileriye taşıyor ve rakiplerine zor anlar yaşatıyor.

Bu seferki iPhone haberimizse yer yüzünden birazcık daha yukarılarda gerçekleşti. Amerikan Hava Kuvvetleri'nde çalışan Ron Walker isimli asker, bulunduğu atlayış çalışması esnasında askerlerine önderlik ediyordu. Atlayış Uzmanı olarak yaptığı görevi esnasında, en az 130 nat hızında ilerleyen uçaktan atlamak üzere kapının yanına geldiğinde, cebindeki iPhone 4 bir anda dışarıya fırladı. Yerden 350 metre yükseklikten düşen telefonuna çoktan parçalarına ayrılmıştır gözüyle bakan asker, yere inişinin ardından ufak bir arama işlemine başladı.

Olayı arkadaşlarına anlatan Walker, akıllarına ilk gelen aplikasyon olan "Find My iPhone"u kendi cihazlarına kurup, kapsamlı bir aramaya başladılar. Birkaç dakika sonra düşen cihazının yerini tespit eden program, mesafeyi 1,5 kilometre olarak hesapladı. Hızlan cihazın bulunduğu yere giden Walker, en azından bozulan iPhone'un içerisindeki bilgilere ulaşbilmek ümidindeydi. Nitekim cihazı bulduklarında tamamen çalıştığını gören ekip bir hayli şaşırdı. Walker yaptığı açıklamasında; "Nasıl oldu bilmiyorum ama iPhone'umun üzerinde sadece Griffin Motif TPU" koruması vardı. Sanıyorum düşüş esnasında ağaçlara takıldı ve çarpma şiddeti bir hayli azaldı." diyerek cihazın halen çalıştığına anlam veremediğini belirtti.

Evet, iPhone 4 belki yüzlerce metre yükseklikten olan bu düşüşten sağlam çıktı ama halen birkaç metrelik düşüşlerde hayatta kalmayı başaramıyor. Bakalım Apple bu kısa düşüşler için de bir çare bulabilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Hemen Griffin Motif TPU almak lazım :))

samanın üstüne düşmüştür kesin betona düşsün bakalım ne oluyor ;) 5mt yeter

sehpadan düşmek onurunu incittiğinden kalbikırılıyor heralde... 350metreden düşmek isterken 50cm aşağlamak oluyor...

nokianın canına kurban adamlar önce sağlam yapıyo telefonu

Kolpa bunlar.350 metreden düşücek de sağlam kalıcak.bullshit!

şu nokia muhabbetine devam edenler kafanzı kuma gömmenin vakti çoktan geldi apple samsung htc motorola sony ericson hepsinin gerisinde kaldınız ancak çin malı telefonlar gibi sağlamlık(!) ve ses yüksekliğiyle kendinizi avutun

"şu nokia muhabbetine devam edenler kafanzı kuma gömmenin vakti çoktan geldi apple samsung htc motorola sony ericson hepsinin gerisinde kaldınız ancak çin malı telefonlar gibi sağlamlık(!) ve ses yüksekliğiyle kendinizi avutun"

arkadaşım sen telefonu sadece mesaj alma, gönderme v.s için mi kullanıyosun. Nokia'yı çin malıylamı kıyaslıyosun. İphone 4 de kaç tane büyük hata(!) var söyle bkalım. editörün belirttiği gibi azcık mesfede kırılyo fakat 350 metrede bişey olmuyo(!) çok sağlammış cidden. daha bi kaç ay önce arkadaşın iphone'ı cebinden kayıp düştü ve camı patladı. iyiki garantisi sürüyodu..

"şu nokia muhabbetine devam edenler kafanzı kuma gömmenin vakti çoktan geldi apple samsung htc motorola sony ericson hepsinin gerisinde kaldınız ancak çin malı telefonlar gibi sağlamlık(!) ve ses yüksekliğiyle kendinizi avutun"

''arkadaşım sen telefonu sadece mesaj alma, gönderme v.s için mi kullanıyosun. Nokia'yı çin malıylamı kıyaslıyosun. İphone 4 de kaç tane büyük hata(!) var söyle bkalım. editörün belirttiği gibi azcık mesfede kırılyo fakat 350 metrede bişey olmuyo(!) çok sağlammış cidden. daha bi kaç ay önce arkadaşın iphone'ı cebinden kayıp düştü ve camı patladı. iyiki garantisi sürüyodu..''

iphone 4ümde nedense ben hiç bir sorunla karşılaşmadım üstelik şu yok arkadaşımda vardı şöyle oldu ve benzeri yalanları lütfen kullanmayın artık karşınızda çocuk yok nokia da bu vakitten sonra kesinlikle çin malı telefondan daha beter bir durumda en azından çin malı telefonlara verdiğin paraya acımıyorsun şimdi bide hiç nokia kullandınmıki muhabbetlerine girme iphone 4 piyasada olmadığından nokia ya güveneip önce n8 almıştım telefon açılmadı bile iyiyki tüketici hakları varda malı geri aldılar bende tekrar iphone 4e yöneldim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play