iPhone'lar nasıl oluyor da bozuluyor?

iPhone ve benzeri ceplerin en sık bozulma nedenlerini öğrenince hem şaşıracak, hem çok güleceksiniz!

  • Ali Güngör
iPhone'ların başına gelen en ilginç kazalar
İlginç kazalar ama hepsi de son derece yaygın

Cep telefonlarını ve özellikle de iPhone gibi pahalı akıllı cep telefonlarını sigortalayan şirketler, çok ilginç verilere erişiyor.

Kullanıcıların her yere beraberlerinde götürdükleri telefonları pek çok talihsiz olayla karşı karşıya kalabiliyor. Bunların arasında sıvı hasarı, kırık ekranlar ve hırsızlık önemli bir yer tutuyor.

Bütün bu hasarların nasıl gerçekleştiğinin detayları ise oldukça ilginç. Örneğin sıvı hasarı söz konusu olduğunda en yaygın tehlikenin, telefonun üzerine sıvı dökülmesi olduğu sanılır. Ancak bu kanı yanlış; en sık sıvı hasarı kullanıcılar telefonlarını tuvalete düşürdüğünde gerçekleşiyor. Özellikle kadınlar, bu konuda erkeklere nazaran daha başarılı.

Cebinde unutup, telefonu çamaşır makinesinde bozan dalgınlar da oldukça fazla...

Asansörler ve kediler telefonlara düşman!

Şirin dostlarımız elektronik cihazlarla iyi anlaşamıyorlar

iPhone'lar partilerde de zarar görüyor, üzerine kusanlar mı istersiniz, yoksa iPhone Dock'unda bıraktığı telefonu yerinde bulamayanlar mı?

Ekran parçalanması sorununa gelince, tüylü dostlarımız olan kediler bu konuda çok maharetliler. Sessizde bile olsa iPhone'unuzu kediniz ile bir arada bırakmayın, titreşim dikkatini çektiğinde vurup düşürebilir ya da ekranı tırmık içinde bırakabilir.

Düşürmeler de etkili ama çözüm aslında bir koruyucu kılıf kadar basit. Öte yandan, asansör boşluğuna düşürülen sayısız iPhone için bu da bir çözüm değil. Siz siz olun asansörde konuşmayın, sinyal zayıfsa kapıya yaklaşmayın. Asansör ile duvar arasından kayıp giden telefonlar arasına sizinkisi de katılmasın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

çok şaşırdım çok güldüm.

hala gülmekteyim.

tuvalete girerken heleki evde tuvalete girerken telefonlarını çıkartsalar olmuyo sanki ya da kadınların çantası var dışarıya çıktıklarında telefonlarını çantanın içinden nasıl düşürdüklerini çok merak ediyorum :D

Bunlar hep iphone un çok kullanılmasından kaynaklanıyor

:D benim kedi de ses çıkaran cisimlere vuruyor haliyle telefon masa üstündeyse düşürüyor bu diğer cisimler için de geçerli. ayrıca önceki telefonumu da çamaşır makinasında mefta ettim. Siz siz olun son giydiğiniz pantolonu makinaya atmadan önce son bir kez ceplerine bakın...

ya bi telefona 2000lira veripte unutanlık yapılırmı gercekten cok zekiler bunlar :D ben x6ya 850 verdim yanımdan ayırmıyorum iphonem olsa :D bi gözüm acıkta uyurum

niye sadece iPhone ? Kastınız mı var Apple'a? mesela iPhone düşer tuvatele de Samsung düşmez mi?

sorun iphone kullanıcılarına özel ortak bir durum olmasın?

ee 2 milyar verip hergün korkuyla yaşıcağıma 300 tl ye samsungun o dağ telefonunu alırım havuza bile girerim :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play