iPhone'lara yeni kamera teknolojisi!

Belki iPhone 5S'te olmayacak ama bu yeni teknoloji, sonraki iPhone'larda karşımıza çıkabilir!

  • Cem Şancı
Apple'ın gerçekçi renk patenti

Apple'ın yeni patent başvurusu büyük merak uyandırdı. iPhone'larda kullanılacak yeni teknoloji, renklerin daha gerçekçi algılanmasını ve gösterilmesini sağlıyor. ABD Patent ve Ticaret Hakları Bürosu'na başvuran Apple, yeni teknolojisi için üç ayrı sensör kullanmış. Üç görüntü sensörü ile daha net görüntüler elde edebilecek olan telefon böylece renkleri de daha gerçekçi gösterebilecek.

Yeni telefonların kameralarında bulunacak üç ışık sensörü ışığı doğrudan alabilecek lenslerle kaplı olacak. Üç sensörden ayrı ayrı gelen görüntüleri birleştirecek olan kamera, daha net ve keskin görüntüler elde edecek.

Kamera kalitesi konusunda zaten beğeni kazanan Apple yeni teknolojisi sayesinde, arayı kapamaya çalışan rakipleriyle de farkı kormuş olacak.

Yeni sensörlü telefonların yakın zamanda piyasaya çıkması beklenmiyor zira patent bürosundaki işlemlerin uzun süreceği biliniyor ancak gelecekteki iPhone'ların görüntüleri nasıl işleyeceği bu patentle açıklık kazanmış oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

saçma :S :S

rakipleri apple a yetişmeye çalışıyor ve apple da fark mı koyacak :D

Kamera kalitesi konusunda zaten beğeni kazanan Apple yeni teknolojisi sayesinde, arayı kapamaya çalışan rakipleriyle de farkı kormuş olacak. arayı kapatmaya çalışan rakipleri derken buna Apple da dahil! sonuç olarak Nokia'nın kamera tekolojisinden hala geride! farkı koruma(!) çabaları doğru :)

Bir nokia 1020 gibi olmaz herhalde !!!!

Nokia zaten bunu arıyodu. Telefonlara böcek gözü kamera. Bi jenerik gibi bişileride vardı. Tek bi büyük mercek yerine birsürü küçük mercek. Şimdi hangisine ait olucak bu teknoloji.

Ccc Nokia 1020 ccc

Xperialarda ki Exmor R senösrü varken :D güldürme apple :D

5s de olmayacak ama diğer iphoneda olucak,5s den sonraki çıkınca bunda yok ama bir sonrakinde olucak.....olucakda olucak.....

Hay arkadaş şu ergenlerin yorumları beni öldürecek bigün. Kendileri sanki bişey başarabiliyor sanki ortaya bişey çıkarabiliyormuş gibi ona saçma buna çöp demekten başka bişey yaptıkları yok.

iphone un küçücük kamerası samsung ve htc nin kocaman kameralarından zaten çok daha iyiydi.

aynen saçma belki ilerde kullanacak üreticilerden para kopartırız umuduyla alınmış patentlerden birisi daha...

chipe her zaman apple karşıtı haber yapıyor diye dert yananlar nerede?

Apple fanları sanki apple abalarının markasıymış Android fanları da Androidi babaları icat etmiş gibi davranıyor. sonuçta bu ürünler ABD de akıl edilip uzak doğuda üretiliyor biz de hala tarım ülkesi olduğumuz için düşük İQ ülkesi olduğumuz için sadece kullanıcı olarak kalıyoruz ve o kadar sahiplenmişiz ki ABD nin ürünü için birbirimize hakaret ediyoruz. peki kullanmayalım mı? kullanalım ama üretmenin de bir yollarını arayalım

@01 Ağu 2013 19:48 Bu yorumla kendi IQ seviyeni belli etmişsin. Ortalamadan yüksek IQ seviyesi senin dediğin gibi ileri teknolojiyi getirmez. Bu doğru olsaydı çinde kuzey kore de insanlar 100 dolar maaşa çalışmazdı.IQ değil kardeş bu eğitim kalitesinin göstergesidir.

İphone beyaz ayarı konusunda en iyicmarka daha neyi tartışıyorsunuz.

Bu sanki biraz htc nin 4 mercekli kamera sistemine benzemiş gibime geldi...sadece adına sensör denmiş..yakında bir dava yoldadır bence...de nedir bu i phone(ios) androit çatışması arkadaş her konuda neden bi çatışma halindeyiz.. benim telefonum iyi dersin alırsın..ama o kötü bu kötü demenin kime ne faydası var ben anlamıyorum senin işini i phone görmez gider anrdoitli bir telefon alırsın.androitte htc işini görmez samsung alırsın .andoritte seçeneğin biraz daha fazla i phon da tek bir seçeneğin var ama bazıları için bu bir tercih meselesi olabiliyor..Kötü değil arkadaşlar hiç bir teknoloji ürünü sadece size en uygununu seçmek önemli olan..ben note 2 kulanıyorum ama i bhone gerçekten gğzel telefon tasarımı kullanışı...ha beni kısıtlayan şeylerden hoşlanmadım eran da dahil note 2 aldım ama gidip bi tablet alacak olsam apple alırım.laptop alacak olsam toshiba alırım ama dell kötü diye deil ben onu tercih ettiğim için.dİĞER ÜLKELERDE BU FANBOYLUKLAR BÖYLEMİ OLUYO BİLMİYORUM ARAŞTIRMADIM ama bizdeki çok saçma.Ben honda araç aldım diye wv kötü olabilirmi?neyin derdi ki bu..Takım tutarız aynı terane siyaset aynı saçmalık abi bi büyüyün artık..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play