iPhone'luların yarısı Galaxy S4 istiyor!

Galaxy S4'ün piyasaya sürülmesi, Apple'ı korkutmalı mı? Bu araştırmaya göre "kesinlikle evet!"

iPhone için tehlike çanları!

Çin'de yapılan bir araştırma, Apple için endişe verici bir gerçeği ortaya koydu. TrendForce'un araştırmasına göre iPhone sahiplerinin yarısından fazlası, Galaxy S4'e geçmeyi "düşünüyor".

3.000 akıllı cep kullanıcısı arasında yapılan araştırmada katılımcıların yüzde 61'i Galaxy S4'ten cihaz tanıtıldığından bu yana ondan "haberdar" olduklarını söylemiş. Samsung kullananların yüzde 58.4'lük dilimi ise Galaxy S4 alabileceklerini söylüyor. Araştırmanın en çarpıcı yanı ise Apple kullanıcılarının yüzde 52'sinin Galaxy S4'e geçmeyi düşündüklerini söylemeleri. TrendForce, bu oranı "telaş uyandıracak kadar yüksek" sözleriyle değerlendiriyor.

Bir cebe "geçmeyi düşünmek" ile onu gerçekten satın almak arasında bir fark olduğunu unutmamak gerekli. Ancak araştırmanın Apple'ı bir miktar düşünmeye sevk edeceğini tahmin etmek güç değil.

TrendForce, S4'ün piyasaya sürülmesinden sonra Apple'ın eşsiz veya yenilikçi bir ürünle ortaya çıkmaması halinde Samsung ile arasındaki mesafenin daha da açılabileceğini düşünüyor.

Okuyucu Yorumları