iPhone öğretmen oldu! Nasıl mı?

iPhone yerilmeyi değil övülmeyi hak ediyor; çünkü çok iyi bir öğretmen bile olabiliyor! Detaylar...

iPhone öğretmen oldu! Nasıl mı?
Third Ear Kung Fu English iş başında

Akıllı cep telefonu deyince akla birçok marka ve model gelse de, pek çok kullanıcı için Apple'ın iPhone'u farklı bir yere sahip. Kimi fiziksel, kimi yazılımsal sorunlar bazen gündeme gelse de şüphesiz ki tasarım ve kullanım açısından kullanıcıları cezp ettiği gerçeği ortada!

iPhone için üretilen uygulamalar günlük hayatın içine o kadar girmiş ki, ses algılayıcıdan tutun da konum belirleyiciye kadar birçok bilgiyi bu uygulamalar sayesinde elde edebiliyorsunuz.

Girişimci Chris Lonsdale de kendince eksik olarak gördüğü bir alanda, yabancı dil öğrenmek isteyenler için bir uygulama hazırlamış. Lonsdale, daha önceleri akıcı bir şekilde konuştuğu Mandarin (Kuzey Çin lehçesi) ve Cantonese (Güney Çin lehçesi) dillerini insanlara öğreten bir öğretici. Bu tecrübesi, ona insanlara nasıl dil öğretileceğinin ipuçlarını vermiş. Ve en sonunda, iPhone kullanıcılarına İngilizce öğretmeye karar veren Lonsdale, "Third Ear Kungfu English" isimli bir uygulamaya imza atmış...

Yazılımı alana iPhone hediye!

20 milyon orta seviye yöneticiyi hedefleyen yazılım "Third Ear Kungfu English" alanında birçok yazılımı geride bırakıyor gibi. 25 ile 50 yaş arasında, İngilizceyi öğrenmek isteyen kullanıcıların en büyük destekçisi ve öğretmeni olan bu yazılım aynı zamanda geri besleme yöntemiyle bir kullanıcının eğitim sırasında ne kadar yol kat ettiğini de gösterebiliyor.

850 dolarlık bir ücret ödeyen Çinli kullanıcılar, iPod Touch+yazılım veya iPhone+yazılım yelpazesinden birini seçebiliyorlar. Bu paketlerin içerisinde 6 aylık kurs, testler ve hafıza oyunları mevcut.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bakıyorum da PC'den çok APPLE ürünleri hakkında haber çıkıyor. Demek ki Apple zirvedeki yerini hak ediyor.

Başkası yapınca olay oluyor. Halbuki Chris Lonsdale'in yaptığını zaten Türkiye'de bu işin babası ve mucidi sayılan Melik Duyar "Mega Hafıza Teknikleri" ile yıllardır yapıyor. Ha, bu iş için bir iphone uygulaması yazmış olmaları elbette güzel, ancak dil eğitimi bana göre zaten online eğitimin olmazsa olmazıdır ve o yüzden de bu tür çalışmaları gereksiz ve sıradan buluyorum.

Saygılar...

Apple ne yapsa tutar valla.şimdi sabırsızlıkla iphone 3g s'i bekliyorum.bu cuma turkcell sayesinde yurdum insanı ile buluşacak.duyduğuma göre bir sürü insan 3gs için cep telefonlarını ellerinden çıkarıyormuş.

apple ii ancak onu alıp kullanana adamlar telefon çıkarıo bütün Türk ler telefolarını satıp onu alıo ne zengin bi ülkeyiz böle ama bi kendi telefonumuz yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir