iPhone SE 2, 2020'de iPhone Ailesine Katılacak

iPhone ailesine yeni bir telefon daha geliyor: iPhone SE 2 olarak isimlendirilen telefon, tanıdık bir tasarımla karşımıza çıkabilir!

  • Ercan Uğurlu
iPhone SE 2, 2020'de iPhone 11 Ailesine Katılacak

iPhone SE 2 için bir yandan iPhone 8 tasarımı ve A13 işlemcisiyle geleceği söylenirken, diğer yandan da telefonun 2020 yılının ilk çeyreğinde tanıtılacağı belirtiliyor. iPhone SE 2 hakkında çok fazla dedikodu olsa da, Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun 9to5Mac'te yayınlanan raporuna göre, bu iki dedikodu da gerçek olabilir.

iPhone 11 serisi ile kullanıma sunulan A13 yonga setinin iPhone SE 2'de yer alacağını belirten Ming-Chi Kuo, aynı zamanda telefonda 3 GB RAM ile 4.7 inç LCD ekranın bulunacağını ve telefonun iPhone 8 benzeri bir tasarımda olacağını söylüyor. Telefonda Face ID yerine ise Touch ID sistemi kullanılacak.

2020 yılının ocak – mart döneminde piyasaya sunulabileceğini de sözlerine ekleyen Kuo, telefonun ne kadar mal olacağı yönünde ise tahminde bulunmuyor. Fakat iPhone SE 2 için uygun fiyatlı tanımlaması yapıyor. iPhone SE, 399 Dolar fiyatla satışa çıkmışken, iPhone SE 2'nin ise çıkış fiyatı 449 Dolar olan iPhone 8'e yakın olacağını düşünebiliriz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play