iPhone sorunlarına hızlı çözümler!

iPhone'da yaşanan sorunların çoğunu bu adımlar yardımıyla çözebilirsiniz!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone sorunlarını hızla çözün!

iPhone genellikle sorunsuz çalıştığından onun aslında karmaşık bir bilgisayar olduğunu unutuyoruz. Telefonla ilgili işlevlerde genellikle sorun yaşamasanız da, bazen sinyal gücüyle ilgili, bazen ise uygulamalarla ilgili sıkıntılar başınızı ağrıtabiliyor. İşte iPhone sorunlarının çoğu için hızlı çözümler.

1. Uygulamadan çıkın: Sorun çıkaran bir uygulama varsa, önce onu çoklu görev ekranından kapatın. Bunun ardından uygulamayı tekrar açmayı deneyebilirsiniz.

2. Zorla kapatın: Bazen uygulamaları yukarıdaki yöntemle kapatmanız mümkün olmayabilir, bu durumda güç düğmesini 3-5 saniye basılı tutun ve ardından Home düğmesini 3-5 saniye basılı tutun.

3. Kapatın açın: Uygulamayı zorla kapamak da işe yaramadıysa, telefonunuzu kapatıp açmayı deneyin.

4. Hard reset: Güç ve Home düğmesini Apple logosu çıkana kadar basılı tutun. Bu da işe yaramazsa, her şeyi silmeniz gerekecek.

5. Geri yükleyin: iTunes'u açın ve Cihazlar altında iPhone'un adına tıklayın. Özet sekmesinde Geri Yükle'ye tıklayın ve onaylayın. iTunes, cihazınızın yazılımını ve ayarlarını geri yüklemek istediğiniz yedeği seçmenizi isteyecek. En sonuncusunu seçin

6. Uzman yardımı alın: Geri yüklemek de işe yaramazsa, bir uzmanın yardıma ihtiyacınız var demektir. Önünüzdeki en iyi seçenek, Apple'ın desteğine başvurmak ve mümkünse Apple Store'dan bir randevu almak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

iPhone=sorun... çözümsüzdür... aklı olan almaz... delikanlı adam evine sokmaz...

@grezimonk aklımdan geçenleri yazmışsın telefonda android bilgisayarda windows candır gerisi heyecandır

@grezimonk ne sorun gördün ya emimim 6 serisi kullanmadın. Son derece stabil. Kişisel tercihlerin doğrultusunda yorum yapıyorsun

Bir çözüm daha gidip android bir telefon alın. Güncelleme çok sıkıntıysa yurtdışında nexus yurtiçinde android one alabilirsiniz.

2009 yılından günümüze kadar iPhone kullanıcısıyım; ister inanın ister inanmayın hiç bir sorunla karşılaşmadım. Sadece çağrı geldiği zaman telefon kilitli ise sağa kaydırma işleminde sorun olabiliyordu belkide 100 çağrıda bir oluyordu % 1 :) Android'de kullandım bunlarda nadiren de olsa yazılım sorunları olabiliyordu. Apple sattığı her telefona 5 yıl güncelleme imkanı veriyor bu bile satın almak için başlıca bir neden. Oldukça basit kolay sade arayüz ve kullanım, sadece Türkiye'de pahallı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play