iPhone South Park'ı hiç sevmiyor!

Göğüsler veya gaz çıkartma efektlerine ses çıkartmayan Apple, South Park'a iPhone izni vermedi

  • Ümit Öncel
iPhone South Park'ı hiç sevmiyor!
Kenny'yi bu kez iPhone öldürdü!

Apple, çok popüler cep telefonu iPhone ile topladığı beğeninin yanında, iPhone için uygulama sattığı online mağazası App Store'da garip tercihleri yüzünden eleştirilerin odağı olmaktan kurtulamıyor. Apple'ın "Tükan Şoray kuralları"ndan bu kez de sevilen çizgi film serisi South Park nasibini aldı. Apple, gaz çıkartma efekti uygulaması iFart'a karışmazken, göğüslerle ilgili Wooble ve iBoobs uygulamalarına kısmi sansür uyguluyor. Fakat South Park uygulamasını "potansiyel olarak saldırgan" olduğu gerekçesiyle daha baştan reddetti.

South Park çizgi filmleri potansiyel olarak saldırgan içeriklere sahip olsa da, uygulamanın sadece bölüm bilgileri, çizgi dizi ile ilgili temalar ve görseller ile istenen bölümleri izleme imkanı sunacak olması, ortada iPhone'a özel bir saldırgan içerik olmadığını ortaya koyuyor. Apple'ın bu kararını ilginç kılan diğer bir özellik ise, firmanın diğer online mağazası iTunes'da South Park kliplerini sansürsüz olarak satıyor olması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Southpark zaten şuan televizyonlarda +18 olarak yayınlandığı için çok da garip bir durum değil bu...

bu ne şimdi.
cihazı alırken o kadar para ver sonra da her şeye karış.

pff, iphone, iphone,iphone...

SP hayatımı değerlendiren şeylerden biri, SP'yi istemeyeni ben hiç istemem :). Ki iPhone gereksiz zaten bence.

göğüs sallamatmaya tamam de, gaz çıkartmaya tamam de, ama South Park'a izin verme nedeni olsa olsa onların popiletisinin gölgesinde kalmak olurdu nihayetinde South Park'da bir marka! yoksa +18 'li bir durum değil olsaydı göğüsler ve gazlar fora olmazdı. birde ürünü almışım ama içine koyacağım herşeyede bu kadar karışması doğal değil özgürlüğe aykırı parayı verdin ama mal benim sen sadece kullan benim denetimimde diyor anlaşılan apliş :)

haberde de yazılmış zaten.adam kendi storeunda para ile satıyor niye beleşe versinlerki?

Doğru karar. Hayatımda bu kadar saçma bir çizgi film görmedim. South Park'ı at çöpe gitsin. İşe yaramaz çizgi film. Vakit kaybından başka birşey değil.

1600tl vereceğim efsane olmuş South Park'ıma sansür koyacaklar. Bence çok aptalca ve bazı kesimleri tatmin etmek için yapılmış, yalakaca bir hareket. O zaman Imac kullanıcıları için de interneti yasaklasınlar çünkü herşeye ulaşım var, aynı şeye geliyor sansür heryerde aynı...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play