iPhone tarih yazıyor!

Belki pek çoğumuz farkında bile değiliz ama dün, iPhone için en önemli günlerden biriydi!

iPhone tarih yazıyor!

9 Ocak 2007... San Fransisco'da, Steve Jobs, daha sonrasında mobil marketi tamamen değiştirecek olan ilk iPhone'u tanıttı. Ve dün, 9 Ocak 2012'de, Apple bu başarının 5. yılını kutladı.

Sadece tek bir tuş ve zamanının devasa 3.5 inç'lik, 320 x 480 çözünürlüklü çoklu dokunmatik ekranıyla iPhone, beğenseniz de beğenmeseniz de, o günden beri telefon piyasasına yön vermeye devam ediyor. Sezgisel dokunmatik hareketler ve Wi-Fi-bugünün olmazsa olmazları... İşte bu özellikler, 5 sene önce büyük bir hayranlıkla karşılanmıştı. 3G eksiği ve yüksek fiyatına rağmen, telefon bomba etkisi yaratmış ve mağazalar önünde akıl almaz kuyruklar oluşmasına neden olmuştu.

İlk modelin üzerinde sırasıyla 3G, 3GS, 4 ve son olarak 4S olmak üzere 4 yeni telefon ekledi. Steve Jobs'un 5 Ekim 2011'deki ölümünden bu yana 150 milyona yakın iPhone satıldı. Telefon, sektöründe bir kült obje haline geldi ve çıkan her yeni rakip, iPhone-katili olmaya çalıştı.

Biz de 5. yılın anısına, Steve Jobs'un ilk iPhone'u dünya ile tanıştırdığı o gecenin videosunu sizlerle paylaşıyoruz. İyi ki doğdun iPhone...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bende 9 Ocak'ta doğdum duygulandım lan şimdi :(

iPhone'un dogum gunu falan güzel de suan da CES 2012 devam ederken neredeyse hic CES haberi vermiyorsunuz illa Apple Haberi yapacaksiniz. O zaman sitenin adini degistirin bosuna takilmayalim buralarda.

artık iphone yönetmiyo samsungun eline geçmeye başladı yavaştan en iyi cihazı önce samsung çıkartıp arkasından iPhone çıkmaya başladı piyasayıda mı takip etmiyorsunuz

huzur icinde yat steve jobs

huzur icinde yat steve reyiz

artık iphone yönetmiyo samsungun eline geçmeye başladı yavaştan en iyi cihazı önce samsung çıkartıp arkasından iPhone çıkmaya başladı piyasayıda mı takip etmiyorsunuz

aynştayn ya maşallah :)

STEVE JOBS olmasaydı sizin bu kullandığınız Google Android'ler olamazdı. Teşekkür etmesini bilin.

Samsung mu ele geçirdi :P kardeşim görmüyor musun millet elinde i4 olduğu halde bile apple i4s çıkardığı için paraya kıyıp alanlar gene oldu..
Samsung s2 kullanıyorsun diyelim galaxy'nin ilk telefonuna şuan bakan var mı?
Apple 3Gs hala satış yapıyor..

Sen de yorum yaz