iPhone'u bıraktı, Windows Phone'a geçti!

Apple ile iPhone konusunda anlaşamayan dev operatör, çareyi iPhone'u "silmekte" buldu ve...

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone'u bıraktı, Windows Phone'a geçti!

Microsoft, bu hafta düzenlenen Windows Partner Conference'ta mobil işletim sistemi Windows Phone'un Android ve iOS'un arkasından üçüncü sıraya yükseldiğini söyledi. Gerçekten de IDC'nin son rakamları, Windows Phone'un BlackBerry'yi geçerek üçüncü sıraya yükseldiğini gösteriyor. Ancak Windows Phone'un dünya çapındaki pazar payı hala yüzde 3.2 gibi düşük bir oranda.

Ancak Windows Phone, belirli bölgelerde diğerlerine göre çok daha fazla ilgi çekiyor. Örneğin Windows Phone'un İtalya'daki pazar payı yüzde 13.9. Rusya da Windows Phone'un sevildiği ülkeler arasında. 2012'deki Rusya'da yüzde 5.1'lik pazar payını 2013'ün ilk çeyreğinde yüzde 8.2'ye yükselten Windows Phone, yüzde 8.3'lük iPhone'un hemen gerisinden geliyor.

Rusya'nın en büyük mobil ağlarından Mobile TeleSystems (MTS), 2012'nin sonunda Apple cihazlarının satışını durdurmuştu. Bunun nedeni, Apple'ın operatörlerden yüksek miktarda ücret talep etmesiydi. Rusya'da pazar payının büyük bölümü hala Android'de olsa da MTS, Windows Phone'un önemli bir potansiyelinin olduğuna inanıyor. Önde gelen mağazalarında Windows Phone alanları oluşturan firma, Windows Phone'lu cepleri perakende ağında tanıtmak için çabalıyor. Bunun yanında firma, Nokia ve Microsoft ile beraber çalışarak platformu müşterilerine tanıtmaya çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

en azından androide gitmedi D:

Microsoft tan korkmaya başladım.Gerçekten bende artık windows phone 8 in geleceğinin olduğuna inanmaya başladım.uygulama marketi gelişirse kullanışlı olacağını düşünüyorum.

Sony su win phone geçse direk android unutur giderim

android ve ios dan sonra 3. lük ne demekmiş yaa zaten ne kaldı blackberryi kendilerine rakip mi görüyorlar adamların hitap ettikleri müşteriler belli işletim sisteminin yapabilecekleri belli. biz de Türkiye olarak ilk 16 ülkeyi saymazsak dünyada 1. yiz o zaman.

Bir yıldır söylediğim gibi windows çok sağlam geliyor çok.

İyi etmiş kurtulmuş apple'dan. Teknoloji dünyasının nazisidir apple işine bakmak yerine herkese karışıyor...

@12 Tem 2013 22:08 abartma kardeş

ne yazılırsa gaza geliyorsnuz :))

Windows phone kararlı ve hızlı çalışmasının üzerine eninde sonunda yeni özellikler ekleyecek ve gün gelecek android ile aynı donanımlı wp telefonlar androidden çok daha fazlasını sunacak. Hisse alınırken bile o anki konuma değil gelecekte vaat edilen konum hesaba alınır ki bu sanırım her şeyi açıklıyor. Geleceği olmayan firmayı bugünkü konumu kurtarmaz...

Apple fanboyları çok bozulmuş... :)

Bencede androidin geleceği pek yok gibi.

@13 Tem 2013 03:17 hmm 6 yıldır sürekli tekrarlanıyor bu, gelecekten kastın 300 yıl sonrasımı?

@13 Tem 2013 03:17 asıl senin geleceğin yok önümüzdeki hafta iki çeşmelikte mezardasın...

apple olsun boş kutu olsun

nokia piyasanın hakimiyken birden android çıkageldi. Herkes android telefon çıkarırken nokia symbianda kaldı. Pazar nokianındı çünkü . Android yükselişe geçti nokia kan kaynetti. Şimdi ise wp8 yükselişe geçiyor. Nokia atik davrandı pazarın geneline yayıldı. Şimdi ise piyasanın liderleri wp8 e geçmekte tereddüt ediyorlar tıpkı yıllar önce nokianın symbianı bırakmamakta ısrar ettiği gibi. Ama hazin sondan kurtulamayacaklar.

Yok abi yok iphone gibisi yokk iphone olsun çamurdan olsun

yakın gelecekte , çok daha fazla insan windows phone kullanacak çok daha stabil bir sistem aynı donanımla, windows phone ile android arasında dağlar kadar performans farkı var

Sen de yorum yaz