Yasalara uygun bir "iPhone kırma" olayı

iPhone'un kilidini yasaları çiğnemeden açtı; üstelik sorunsuz güncellemeye devam ediyor. Nasıl mı?

Neden Jailbreak kullanmayıp yasal yoldan açtı?

Neden Jailbreak kullanmayıp yasal yoldan açtı?
Yasal yoldan açmanın faydası güncellemeler, güven ve kolaylık

Elbette kullanıcılar Jailbreak kullanmak varken neden yasal yoldan uğraşacaklarını ve kontrat ödeyeceklerini merak edebilirler. Bu yüzden önce kontrat olayını açıklığa kavuşturalım. Servis sağlayıcıyla olan kontrat aslında telefonun taksiti oluyor. Taksitleri ödeyip, anlaşmayı bitirince telefon kullanıcının oluyor ve servis sağlayıcıyla olan sözleşme tamamlandığı için kullanıcı hattını taşıyabiliyor.

Farschi de bu kalıcı çözümün Proxy SIM kart veya Dev Team'in Jailbreak yazılımını kullanmaktan daha kolay olduğunu söylüyor. Yasal yoldan yaptığı için de iPhone'un işletim sistemini güncellemeye devam edebiliyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

''Yasal yoldan yaptığı için de iPhone'un işletim sistemini güncellemeye devam edebiliyor.''
yasal yoldan olmasada işletim sistemini guncelleyebilir

Birşey anladıysam arap olayım

hayir sim lock yani simi kilitlenmis tellere mesala Fransada 6 ay isvicrede 2 sene gibi zaman dilimleri verilmis bu zaman bittiginde kanunen sim kiliti acmak zorundalar. yasalari o sekilde bu sahista 2 senelik ödeyecegi parayi kontrati iptal ettirerek erken ödemis ve kanuni hakkini kullanmis burada yasada acik degil koruma var.

Ben Iphone 3gs i ABDden aldım, ve 300 dolarlık paketi değil 700 dolarlık paketi seçtim, yani sadece cihaza para ödedim. Şu anda turkcell kullanıyorum, ancak bunu yapabilmek içi cydia denen jailbreak tarzı bir program kullanmak zorunda kaldım. Bu arkadaş yasal yoldan nasıl telefou açtığına dair bir türkçe haber geçebilir miyiz, çünkü ne ara güncellemek istesem cihazı AT&t kartı istiyor.

Kilidi açmışta onaysız program kurabiliyormuymuş? O farklı jb farklı. Ben jb den yanayım :)

ben hiç bir şey anlamadım :S

parayı veren düdüğü çalar...

konratı bozdu ise dünyanın parasını ödemiştir. akıllı! 3GS'i 2katı fiyatına gelmiştir.operatör ve apple almış alacağını yasal yoldan kırsa ne olur

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Neden Jailbreak kullanmayıp yasal yoldan açtı?
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir