iPhone'un ismi, "Mobi" de olabilirdi!

Apple'ın "iPhone" isminde karar kılmadan önce düşündüğü isimler, sizi dehşete düşürebilir!

iPhone'un ismi, "Mobi" de olabilirdi!
Kaynak: 9to5Mac

Apple'ın iPhone'u satışa sunmadan önce aklından geçirdiği ve elediği kelimelerin bir kısmı ortaya çıktı.

Apple'ın eski reklam müdürü Ken Segall, University of Arizona'nın pazarlama bölümüne yaptığı konuşmada Apple'ın birkaç ilginç isim konusunda tartıştıklarını söyledi. Segall'a göre Apple'ın iPhone için düşündüğü isimler arasında Mobi, TriPod, TelePod ve hatta iPad vardı.

Duymaya alışık olmadığımızdan olsa gerek, "yeni TelePod'umu gördün mü?" gibi cümleler kulağa pek de havalı gelmiyor. Tripod orijinal bir isim gibi görünse de, çok da iyi bir seçim olmayacağını kabul etmek gerekiyor. Apple'ın ilk iPhone'u için iPad ismini düşünmüş olması da ilginç bir durum.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Mobi daha güzelmiş bence.

steve jobs işini bilir gerekeni yapmış zaten....

Alışmadığımız için "dehşet" diye tanımlıyoruz. iPhone da -mükemmel- bir isim değil :)

@06 Mar 2013 20:19 nedir bu kıskançlık gayet mukemmel bir isim...phone tamamen değiştirdi iphone....galaxy ismide mükemmel bir seçim bence

Telefonlara isim vermek bence güzel bir uygulama. Xperia, Lumia, Galaxy bence çok güzel telefon isimleri. Eskiden sadece numaralar vardı asla hatırlayamaz ve sürekli saçma sapan rakamlar söylerdik. Bi de bu rakamlı isimleri çoğu telefon üzerine de yazmaz, biri sorduğunda kapağını çıkartıp pilin altındaki yerden okuduğumu hatırlıyorum, ama yani, sony 710, 820, 390 Nokia, 610, 118, 559 gibi alıp başını giden rakamlardan gına gelmişti:))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir