iPhone'unuza sıra dışı klavye

iPhone için geliştirilen bu tam boyutlu klavye, bildiklerinize hiç benzemiyor!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone'unuza sıra dışı klavye

İsviçreli bir tasarımcı, iPhone'un hareket sensörlerini kullanarak masa gibi farklı bir yüzeydeki sanal klavye üzerinden yazmaya izin veriyor.

Vibrative Virtual Keyboard, masanın üzerine dokunduğunuzda hangi "tuşa" bastığınızı telefonun ivmeölçeri yoluyla algılıyor. Florian Kräutli tarafından geliştirilen sistem, kusursuz çalışmasa da bir miktar eğitimle yüzde 80 doğruluk seviyesine yükselebiliyor. Kräutli, herhangi ek bir donanım gerektirmeyen sistemini şöyle açıklıyor:

"Akıllı cepler gibi dokunmatik ekranlı cihazlar, mekanik klavyelere rakip olacak bir metin giriş yöntemine sahip değiller. Vibrative Virtual Keyboard, akıllı cep kullanıcılarının küçük klavyelerde uzun e-postalar veya notlar yazarken yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmayı amaçlıyor."

Sistemi kullanırken tuşlara biraz "sert" basmanız gerekiyor. Kräutli, iPhone'un ivmeölçerinde yapılacak bir geliştirmenin bu zorunluluğu ortadan kaldırabileceğini söylüyor.

Vibrative Virtual Keyboard'un nasıl çalıştığını videomuzda görebilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

gene böyle bişey netlerde vardı hatta iphone 5 de olacağı kesindi sonra farklı bir firma bunun acayip pil götürdüğünü söyledi bunun imkansıza yakın olacağını söylemişti bide böyle bişey varsa niye bilgisayarlarda yok :D

@15 Kas 2012 19:31 sen baya yalan haberlerle doldurmuşsun beynini. konsept videoları izleye izleye bilinçaltına kazıtmışsın.

Harika. uygulamayı App Store'a bir an önce eklesinler. Bazen gerçekten çok rahatlatıcı olabillir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play