iPhone'unuzu ve iPad'inizi hızlandırın!

iPhone'unuz ilk günkü kadar hızlı çalışmıyorsa, bu 5 ipucuna mutlaka kulak verin!

Fotoğrafları silin, Safari'yi temizleyin

Fotoğrafları silin, Safari'yi temizleyin

4. Fotoğrafları silin

Fotoğraflarınızı bilgisayarınıza kaydettikten sonra onları iPhone'unuzdan veya iPad'inizden silmek için Fotoğraflar uygulamsına gidin ve herhangi bir albümü açın. Sol üstteki oklu kare simgesine basın, silmek istediğin fotoğraflara tek tek dokunun ve hepsini seçtiğinizde kırmızı sil düğmesine dokunun.

5. Safari önbelleğini temizleyin

Boş alan açmanın diğer bir yolu da Safari Web tarayısının önbelleğini temizlemektir. Ayarlar > Safari yolunu izleyin. Burada Geçmişi Temizle ve Çerezleri ve Verileri Temizle düğmeleri karşınıza çıkacak. Safari'yi daha önce hiç temizlemediyseniz, her iki seçeneği de kullanabilirsiniz.

Safari'de Gelişmiş > Web sitesi verileri altından "Tüm Web Sitesi Verilerini Temizle" seçeneğini kullanarak, daha fazla boş alan açmanız da mümkün olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

İphonemi o da ne :D

Apple fanboyları Ipad'e iftira atılıyor neredesiniz?


Apple'a bakın! Rüyaları bile sanki sadece kendileri görüyormuş gibi patentleyip havadan para kazanmaya çalışıyorlar.

Hani bu telefonun iç aksamı, pili, girişleri, çıkışları? Kupkuru bir cam var ortada. Şu an için böyle bir telefonu üretmek imkansız. Belki 15-20 sene sonra ancak. O da belki.

Ben de ışınlamayı kendi üstüme patentlesem nasıl olur?

Şimdilik gerçekleşmesi imkansız , sadece bir hayalden öteye gidemeyen şeylere patent verilmesi büyük bir yanlıştır. Böyle saçmalık olmaz. Bunlar zaten herkesin aklından geçen şeylerdir. Bir firmaya zimmetlenemez.

Böyle şeylere patent veren insanlar çok büyük bir haksızlık yapmaktadırlar...

Not: Apple patent sahipliği sıralamasından dünyada ilk 20'ye bile giremeyen bir şirkettir.

bende yazıda birşey var zannettim hafızayı silinden başka birşey yokmuş lazımki yükledik bu programları başka yol varsa onu anlatın.

ilk 4 adım aynı sanki boş yer kazanın :)

Ya benim iphone 4S 32 var ve 1 GB da bos alan var. Hiç bir kasılma yok, niye ben çoğunu sileyim ki hepsi de işime yarıyor. Bence hiç gerek yok buna. Madem işime yaramıyor neden cihazlarımızda gereksiz şeyler bulunduralım? Değil mi?

iphone4s su anda dunya uzerindeki en iyi akilli telefon. 5 cikinca da en iyisi 5 olacak. ayrica iphone stabilitede 1 numaradir, zamanla android telefonlar gibi sisip yavaslamaz. ;)

tüm bunları yaptıktan sonra telefonunuzu kaldırıp atıp çünkü bunlar olmadan beş para etmez

Akıllı olmak, kendinden daha akıllıları yönetmektir...
Apple patent üretmese de olur; fikir ve malzeme üretenlerden en iyileri satın alıp yine en iyi mühendis, programcı ve tasarımcılarla onları bir araya getirerek dünyanın en harika cihazlarını tasarlar, buna mukabil de parayı götürür. Para geldikçe daha iyisi, iyinin de iyisi ortaya çıkar ve böylece sürer gider.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
3
Fotoğrafları silin, Safari'yi temizleyin
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir