iPhone'unuzu ve iPad'inizi hızlandırın!

iPhone'unuz ilk günkü kadar hızlı çalışmıyorsa, bu 5 ipucuna mutlaka kulak verin!

Uygulamaları silin

Uygulamaları silin

2. Uygulamaları silin

Daha fazla boş alan açmak için bazı uygulamaları, müzikleri, videoları ve diğer verileri silmeniz gerekecektir. Önceki adımdaki ekrandan bir sonraki bölüme geçin ve yüklü uygulamaların listesini açın. Liste otomatik olarak uygulamaların boyutuna göre dizilecek, en çok yer kaplayan uygulamalar en üstte yer alacaktır.

En üsste muhtemelen Müzik veya Video yer alacaktır. Bu uygulamaları silemeseniz de bazı müzik ve videolarınızı 3. adımda anlattığımız gibi silebilirsiniz. Ancak öncelikle silmek isteyebileceğiniz uygulamaların listesine göz atmanızda fayda var.

3. Şarkıları, albümleri, podcast'leri ve videoları silin

Kullanım ekranındayken Müzik veya Video seçeneğini seçin. Sonraki ekranda müzik ve podcast veri kullanımını özet olarak göreceksiniz. Bunları sağ üstteki Düzenle düğmesine basarak ardından beyaz çizgili kırmızı çember simgesine basarak ve Sil'i seçerek temizleyin.

Parçaları ve albümleri uygulama içinden silmeniz de mümkün. Bunu yapmak için ilgili uygulamayı çalıştırın, silmek istediğiniz öğelerin listesini bulun ve sağdan sola sürükleyerek silme hareketini kullanın. Silme düğmesi belirdiğinde ona basın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

İphonemi o da ne :D

Apple fanboyları Ipad'e iftira atılıyor neredesiniz?


Apple'a bakın! Rüyaları bile sanki sadece kendileri görüyormuş gibi patentleyip havadan para kazanmaya çalışıyorlar.

Hani bu telefonun iç aksamı, pili, girişleri, çıkışları? Kupkuru bir cam var ortada. Şu an için böyle bir telefonu üretmek imkansız. Belki 15-20 sene sonra ancak. O da belki.

Ben de ışınlamayı kendi üstüme patentlesem nasıl olur?

Şimdilik gerçekleşmesi imkansız , sadece bir hayalden öteye gidemeyen şeylere patent verilmesi büyük bir yanlıştır. Böyle saçmalık olmaz. Bunlar zaten herkesin aklından geçen şeylerdir. Bir firmaya zimmetlenemez.

Böyle şeylere patent veren insanlar çok büyük bir haksızlık yapmaktadırlar...

Not: Apple patent sahipliği sıralamasından dünyada ilk 20'ye bile giremeyen bir şirkettir.

bende yazıda birşey var zannettim hafızayı silinden başka birşey yokmuş lazımki yükledik bu programları başka yol varsa onu anlatın.

ilk 4 adım aynı sanki boş yer kazanın :)

Ya benim iphone 4S 32 var ve 1 GB da bos alan var. Hiç bir kasılma yok, niye ben çoğunu sileyim ki hepsi de işime yarıyor. Bence hiç gerek yok buna. Madem işime yaramıyor neden cihazlarımızda gereksiz şeyler bulunduralım? Değil mi?

iphone4s su anda dunya uzerindeki en iyi akilli telefon. 5 cikinca da en iyisi 5 olacak. ayrica iphone stabilitede 1 numaradir, zamanla android telefonlar gibi sisip yavaslamaz. ;)

tüm bunları yaptıktan sonra telefonunuzu kaldırıp atıp çünkü bunlar olmadan beş para etmez

Akıllı olmak, kendinden daha akıllıları yönetmektir...
Apple patent üretmese de olur; fikir ve malzeme üretenlerden en iyileri satın alıp yine en iyi mühendis, programcı ve tasarımcılarla onları bir araya getirerek dünyanın en harika cihazlarını tasarlar, buna mukabil de parayı götürür. Para geldikçe daha iyisi, iyinin de iyisi ortaya çıkar ve böylece sürer gider.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir