iPhone uygulamasıyla bakın neler yapılıyor!

iPhone ile yapılabileceklerin neredeyse sınırı yok. İnanmıyorsanız bu habere mutlaka göz atın...

iPhone uygulamasıyla bakın neler yapılıyor!
© Jorge Colombo, 2009

New Yorklu sanatçı Bob Staake geçen sonbahar Adobe Photoshop 3.0 kullanarak dergi kapak tasarımı yapmıştı. Evet yanlış okumadınız, 1995'ten kalma bir yazılım.

Fakat bu sefer New Yorklu başka bir sanatçı Jorge Colombo Times Meydanı'nda bulunan Madame Tussaud Mumya Müzesi'nde bir iPhone uygulaması olan Brushes'ı kullanarak 1 saat içerisinde ünlü New Yorker dergisi kapak tasarımı yaptı.

Colombo harcadığı 5 Dolar'ın uygulamaya değdiğini belirtti. "iPhone'u şubat ayının başlarında satın aldım ve hemen uygulamayı yükledim. Böylece kendimi eğlendirebiliyorum." diyen Colombo'nun ilk çizimi 1994 yılında New York Times'da yayınlanmıştı.

Dergi sanat editörü, Françoise Mouly, New York Times'a "Kapak tasarımı dijital ortamda yapılmış bir çalışmaya benzemiyor","şiirsel ve büyüleyici" ifadelerini kullandı.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

iPhone resmen asmis olayi artik.

Nokia 5800 kullanıyorum ve MobilePaint programı ile aynı uygulamayı yapabiliyorum. Çokta yeni bişi değil bu.

Iphone uygulamalarıyla birlikte dünyanın en muhteşem en ulaşılmaz telefonu.

artık herkes kabul etmeli bu telefonun varlığını biliyorum herkes pahalı die ulaşamadığı için kötülüyo iphone'u ama acaba kullanmışlarmı eline almışlarmı hiç iphone'u :D

bu iphone için amma uygulama geliştirdiler bu uygulamaları android ve symbian içinde bekliyoruz...
beleş yada parayla ama iphone hariçi öbür platformlar bu uygulama oyun gibi ekleri satan büyük tek bi site olması lazım
bu eksikligi tamamlayamadı öbür platformlar...

apple gerçekten çok iyi reklam yapan bir firma

Iphone güzel bir telefon şuan hem Iphone hemde 5800 sahibiyim, 5800 dan önce Omia i900 üm vardı fakat biraz yavaş geldi. Iphone işletim sisteminin hızlılığıyla göz dolduruyor fakat yeteneklere gelince bence sınıfta kalıyor. güzel kılan ise dokunmatik yeteneği ama onunda dezavantajları var. mesela kışın bi telefon geldi, answer üstüne dokunuyorsunuz ve oda ne telefon tepki vermiyor hala çalıyor; bunun nedenini sonradan anlıyorsunuz: Tabiki elinizdeki eldiven. :D diğer dokunmatiklerden farkı laptoplardaki touchpad ler gibi parmaklarınızda bulunan az miktardaki elektriğe ihtiyaç duyması. birde şöyle düşünün tek eliniz varsa yolda giderken asla bir resmi veya gps haritasını büyütemeyecek ve çeviremiyeceksiniz.

şuan 5800 yetenek olarak beğenimi topluyor ancak 5800 ve iphone karışmı bir telefon çıksa harika olur hemen onuda alırım ;)

iphone, samsung i900' ün yanında çok komik bir telefondur.

5800 donanımında multitouch'lı bir Apple Iphone olsa,
Ucuz olsa,
hayat bayram olsa..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir