iPhone ve iPad'e yeni başlayanlara bilgiler!

İlk defa iOS'lu bie iPhone ya da iPad'e sahip oldunuz... İşte başlamadan önce bilmeniz gerekenler!

iPhone ve iPad'e yeni başlayanlar için ipuçları!

Uzun süre düşündünüz ve Android'li bir tablet yerine iPad'i almayı tercih ettiniz. Veya yılbaşında iPhone hediyesi alan şanslı kişilerdensiniz. Her ne şekilde olursa olsun, bu cihazları daha önce hiç kullanmadıysanız, öğrenmeniz gereken birçok şey var.

Yeni mobil cihazınız küçük bir bilgisayar olmanın yanında, bir iletişim aracı olma, fotoğraf çekme, sanal yardımcısıyla hayatınızı kolaylaştırma, not almanıza yardımcı olma ve eğlence merkeziniz olma gibi birçok görevi bir gövdede topluyor. Öğreneceğiniz çok şey var ama bu sıkıcı bir yolculuk olmayacak. Bu yazımızda sadece en temel konulara değineceğiz.

Bir iCloud hesabı açın

Muhtemelen cihazınızı kayıt ettirip bir Apple ID oluşturdunuz. Apple ID'nizi ileride satın alacağınız tüm uygulamalarda kullanacaksınız. Cihazınızı değiştirmeniz veya yükseltmeniz halinde de bu ID'ye ihtiyacınız olacak. Bu yüzden Mac ürünleri dahil, Apple ürünlerini kullanacağınızı düşündüğünüz sürece ID'nizi saklayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

İnternet baglantisi aktif degilse, iphone'umu bul ozellegi hicbir ise yaramayacaktir

çok saygıdeğer editör kardeşim.bu bilgileri ben iphone almadan paylaşsan nolurdu ha nolurdu? saygılar...

Çoluk çocuk kullaniyor yahu ne gerek aciklamaya; ios tan daha basit bir sistem mi var? o.O

ilk defa iphone kullanmaya başlayanların cihazını bilgisayarına bağladığında flash bellek gibi görünmeyip kopyala yapıştır yöntemiyle dosya alışverişi yapamayacağını, pilini değiştiremeyeceğini, hafızasını microsd kartla genişletemeyeceğini, bluetooth, wifi direct, nfc gibi yollarla diğer cihazlara bağlanamayacağını, tüm telefonlarda standart olan veri alışverişi ve şarj girişi olan microusb girişinin iphone'da bulunmadığını, dlna, miracast gibi standart haline gelen kablosuz görüntü aktarımının iphone'da bulunmadığını, cihazlarını mobil wifi modem oöarak kullanamayacaklarını, değişik temalar, canlı duvar kağıtları, anasayfa widgetları kullanamayacaklarını da bilmeleri gerekir bence

@18 Oca 2014 13:14 yıllardır pilin değişmediği ve sd kart olmadığı hakkında çamur atmaya çalışıp duruyordunuz artık nexuslar bile aynı tarzda. tükürdüğünüzü yalayıp duruyorsunuz ama hala bıkmadınız bu saçmalıktan. herkes kendi ihtiyacı neyse ona göre telefon alır. ayrıca telefon wifi modem olarak kullanılabiliyor. söylediklerinizin çoğuna hiçbir zaman ihtiyacım olmadı. eski bir android kullanıcısı olarak iphonedan memnunum. herkes ihtiyacı neyse ona göre telefon alsın. böyle saçma çamur atmaya çalışmak gereksiz. ayrıca ios androidden çok daha stabil ve hızlı.. uygulamaları da yüz kat daha kaliteli.

@18 Oca 2014 13:14 allah aşkına türkiyede nfc mi var yada dlna ve diğer teknolojiler mi kullanılıyor varsa da "Hmm bu özelliği varmış hadi bunu alıyım" fikri var, hadi onu geçtim wifi mac' e varasıya virüs koyan kafeteryaların olmadığı bir ülkede mi yaşıyorsun?

@18 Oca 2014 17:55 atma din kardeşiyiz Dandios mu stabil ve hızlı hemde Androidden palavra... kalite kelimesi ile Dandios yan yana bile gelemez... Apple hiç gelemez...

@18 Oca 2014 22:00 NFC yok mu sen fakirsin...

@grezimonk grezimonk Android'in yüz karasısın.

en önemli şeyi söylememişler.. yeni iphone/ipadler için pages gibi apple uygulamaları ücretsiz. hemen indirin!

Her zaman ki gibi yine doyurucu, gerçekçi ve faydalı bilgiler verilmiş. yakın zamanda iPad'imin yanına bir iMac almayı düşünüyordum ve bunlar fazlasıyla açıklayıcı oldu. Teşekkürler Chip...

yeni bir iphone mu aldınız.. hemen jailbreak yapın :)

Uzun süre düşündünüz ve Android'li bir tablet yerine iPad'i almayı tercih ettiniz. Hadi geçmiş olsun...

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
iPhone ve iPad'e yeni başlayanlar için ipuçları!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir