iPhone ve iPad'i geçti, rekor kırdı...

Microsoft'un büyük oyun bombası, iPhone ve iPad'i bile geçerek müthiş bir rekora imza attı...

  • Gökay Özbudak
Dünyanın en hızlı satan elektronik cihazı!
10 milyon Kinect 10 milyon oyun...

Akıllı telefon dünyasında tam olarak bekleneni veremeyen Microsoft, konsol dünyasında Guinness rekoru kırdı. Xbox 360 için çıkan Kinect'ler açıklamalara göre 10 milyon sattı. iPhone ve iPad'in ilk satışlarını da geçen Kinect'in üstüne üstlük yanında bir Xbox 360 gerektirmesine rağmen bu denli hızlı satması şaşkınlık yarattı.

Bu rekoru açıklarken Guiness'in temsilcisi, Kinect'in günde 133,333 adet satıldığını ve yalnızca ilk ay içerisinde 8 milyon adet Kinect'in tüketici tarafından alındığını belirtti. Daha başka tüketici için çıkmış hiçbir elektronik cihazın 60 gün içerisinde daha hızlı satılmadığını belirten temsilci, bunu muhteşem bir başarı olarak değerlendirdi.

Ayrıca Microsoft'un açıklamasına göre, tek başına satılan Kinect oyunları da 10 milyon adet satıldı. 10 milyon Kinect'e 10 milyon oyun satılmış olması da ilginç bir istatistik olarak yerini almış oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bir teknoloji harikası hak ediyor

o hesapta bir yanlışlık vardır birdaha kontrol edin bu işte kötü kokular gelmekte bence. :) Kesin microsoft kendi reklamını yaptırmak için ortaya böyle birşey atmıştır fakat olayın aslı daha farklıdır.

Bugüne kadar çıkışına heyecanlandığım nadir elektronik aletlerden biri. Bilgisayarlarla uyumlu versiyonunu da üretmeleri için sabırsızlanıyorum.

normal bir şey ortada bir icatın ürüne dönüşmüş hali var.

iPhone ve iPad ile Kinecti karşılaştırmak ne kadar doğru olur emin değilim.

Nedenini sorarsanız iPhone akıllı telefon , iPad tablet bilgisayar , Kinect ise eğlence sistemi.

mikrosoft kendi satın almıştır. fazlası reklama harcanan para yerine sayılmıştır.

Microsoft ürünleri kullanıp bu denli microsoft a sinir olan başka bir halk varmıdır acaba :) Hatta para vermeden kullanmaya çalışıp.

hakketen hee. hem mahkeme açıyolar hemde ürünlerini alıyolar. orada başka bir türkiye versiyonu.

bence de kendileri satın almıştır bu adamlar çok çakal :D
ayrıca ben bu ürünü denedim hiç güzel değil çok geç çalışıyor

Sen de yorum yaz