iPhone ve iPod'un yasak olduğu lüks ev!

Bu lüks evde iPhone ve popüler mp3 çalar iPod yasak... Yasağı koyanı tahmin ettiniz mi?

Bu eve iPhone giremiyor!

iPhone ve iPod dünya çapında milyonlarca adet satıyor. Apple'ın en büyük başarıları arasında gösterilen bu telefon ve bu mp3 çalar pek çok kişinin adeta aşık olduğu, 21. yüzyılın en popüler elektronik cihazları arasında yer alıyor. Fakat ABD'deki bir evde her ikisi de kesinlikle yasak. Sayfada resmini gördüğünüz bu evin sahibi, tahmin edebileceğiniz gibi pek de maddi sıkıntı çeken biri değil. Yani yasağın ilk akla gelen sebebi ücretini karşılayamamak değil. Ama bu evdeki üç çocuk, bir günlük harçlıklarıyla bile rahatlıkla alabilecekleri bu cihazları çok isteseler bile alamıyorlar.

Jennifer (13), Rory (10) ve Phoebe (7) adındaki bu çocukların iPhone veya iPod alamamalarının sebepleri soyadları. Eğer soyadları Gates olmasaydı onlar da pek çok yaşıtları gibi bu popüler cihazlara sahip olabileceklerdi. Fakat yalnız değiller. Anneleri Melinda da (44) aynı dertten muzdarip. Onun da çok istemesine rağmen bir iPhone sahibi olması yasak. Yasağı koyan ise, ailenin reisi Bill Gates'ten başkası değil...

Geçenler Vogue dergisine bir röportaj veren Melinda Gates, evlerinde çocuklara yasak olan çok az şey olduğunu ama birer iPhone ve iPod almalarının kesinlikle söz konusu olmadığını söyledi. Hatta iPhone'u arkadaşlarında görüp çok beğendiğini söyleyen Melinda, kendisinin de bu telefona sahip olmasının yasak olduğunu ekledi.

Muhtemelen Bill Gates (53), Steve Ballmer'ın zamanında iPhone'un ciddi bir pazar payına sahip olamayacağı iddiasının daha fazla yanlış çıkmasını engellemeye çalışıyor.

Okuyucu Yorumları