iPhone yedekleme problemine Türk çözümü

Türkiye'den bir programcı iPhone için yedekleme çözümü üretti. iTunes zorunluluğu ortadan kalkıyor.

iPhone yedekleme problemine Türk çözümü
SAFI - Türk malı iPhone yedekleme yazılımı

Türkiye'deki ilk ve en detaylı iPhone incelemesinihazırlayan ve incelemesini CHIP Online'da yayımladığımız Serkan Polat iPhone üzerine çalışmalarına devam ediyor. iPhone için tek tuşla yedekleme, görüntüleme, export etme imkanı sağlayan bir çözüm geliştiren Polat programın adını SAFI (Super Archiver For İPhone) koymuş.
Apple'ın tercihi olarak şimdiye kadar tüm iPhone yedekleme işlemleri iTunes üzerinden yapılıyordu. Kullanıcılar iTunes yedekleme - geri alma işlemlerinde notlarını, sms, arama kayıtlarını kaybettiklerinden yakınıyorlardı.
Eğer iPhone kullanıyorsanız programı indirmek ve yüklemek için tıklayın.

SAFI uygulamasının kullanımı oldukça pratik. Tek yapmanız gereken, iPhone installer ile System menüsü altındaki BSD subsystem ve OpenSSH'i yüklemeniz. Yüklemeleri gerçekleştirdikten sonra programı Windows ortamında kurup çalıştırıyorsunuz. Sol üstteki Backup (dünya resmi) düğmesine bastığınızda, telefonunuzun ip adresini girmeniz isteniyor. IP adresini bulmak için settings - wifi -seçimini yapın, bağlandığınız ağın yanındaki oka basın, IP adresiniz görünür.

Bağlantı sağlandıktan sonra Connect&Backup'a bastığınızda telefona bağlanıp yedekleme otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Başka bir klasöre kaydetmek isterseniz "Backup Path" i değiştirmeniz yeterli.

Diğer ayrıntılar için uygulama detaylı bir yardım dosyasına da sahip.

Yedeklemede bir sonraki adım

Programın geliştiricisinden aldığımız bilgilere göre, uygulamanın bir sonraki sürümü kablo bağlantısı üzerinden de işlem yapabilecek.

Buna ek olarak senkronize edilmiş resimler de yedeklenebilecek ve .text dosyadan, Excel dosyasından veri alma işlemleri, iletişim bilgileri (contact) düzenleme vs. gibi işlemler de mümkün olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

çok güzel bir haber, şimdi bi iPhone eksik :D

İphone umuz yok ama resimlerden gördüğüm kadarıyla ingilizce menüler var. Eğer bir Türk yaptıysa neden menüler Türkçe değil merak ettim

Eğer bir Türk yaptıysa neden menüler Türkçe değil merak ettim?

Sorusunun cevabı; demekki yazılımcı arkadaşımız yurt dışına açılmayı düşünmüş. ..

win32 (windows) uygulaması olan yazılımın installer ile kurulumdan sonra uninstall hatasız çok kısa sürdü bitti. yani aslında tamamen yapmadı ve dağıldı windows xp english sp2 yüklü notebook işletim sistemi...

bir sürü component class register etti kurulum esnasında sıkıntılı ve itunes yeter önemli olan sadece telefon rehber kayıtları benim için ve zaten ben bunu itunes ile iphone telefon rehberini outlook kişilere eşitliyorum..

tavsiye etmem

eminim bu programı kurup işletim sisteminde problemler oluşan başkaları da olmuştur..

Tufan

iphone orjinallerinde Türkçe özelliği yok programcı da belki orjinaline sağdık kalarak yapıştır bişey demek yanlış olur ama yine de güzel çalışma

installeri nasıl kurabilirim :S

link kırık

link çalışmıyor.

ee setup nerde

bununla birlikte bi sorum olacak bi arkadaşımdan aldığım iphone3g i bir kaç gün öncesinde itunes üzerinden eşleştirme yaparken yeni sürümü mevcut diye uyarı verdi ve bende bunu güncelleştirdim önceki sürümü neydi bilmiyorm ama şuan 3.1.3 ve telefon aktifleştirmek için başka bi sim kart istiyor yani hiç açılmıyor. yine itunesden yedeğinil kurmak istediğimde yedek dosyası bulunmadığın belirtiyor bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor bu konuda yardımcı olurmusunuz? ilgilinz için şimdiden teşekkür ederim

anlaşılan iphon olaya el atmış. Program hiçbir yerde yok

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir