iPhone yeni bir özellik mi kazanacak?

iPhone'daki gizli cevher ne zaman, hangi şekilde ortaya çıkacak? Detaylar burada...

  • Halil Mollaoğlu
iPhone yeni bir özellik mi kazanacak?
Apple iPhone: Radyo yazılımı geliştiriliyor. (resim: flickr.com)

Çinli pek çok taklit üründe bile bulunan radyo özelliğinin, iPhone'da bulunmaması ilginç. Dedikodulara göre Apple, iPhone ve iPod touch için bir UKW radyo yazılımı üzerinde çalışıyor. Haberin kaynağı 9to5mac.com.

Habere göre iPod nano'dan sonra Apple iPhone ve iPod da radyo fonksiyonu sunabilir. 9to5mac.com cihazların halihazırda tümleşik radyo alıcısı ve vericisi ile donatıldığını ve radyo yazılımının piyasaya sürülmesiyle Apple tarafından etkinleştirileceğini iddia ediyor.

Radyo uygulaması ile iPhone kullanıcıları o an RDS radyoda çalan şarkıyı direkt iTunes üzerinden satın alabilecek. Radyo uygulamasının iPhone'a ne zaman geleceği henüz belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bekliyoruz :D

söğüşlemek=apple

hadi bakalım dedikodular çıkmaya başladıysa güzel :D

adamlarin herseyi para üzerine sadece para radyo cipi var yok bilemem ama onu bile nasil sömürüz üzerine kurmuslar.

Iphone'da radyo var.
Onlarca radyo uygulaması var, internet üzerinden.
Iphone alan herkesin de internet paketi olduğu için sorun olmuyor zaten,
üstelik dünyanın tüm radyolarını rahatlıkla dinliyorsunuz.

Ayrıca radyo uygulaması paralı olacak denmiyor, radyoda dinlediğiniz şarkıyı anında satın almak paralı olacak deniyor. Haberi bile okumadan sırf apple a çamur atmak için konuya yorum yazan kişiler direk belli oluyor.

'Iphone'da radyo var.
Onlarca radyo uygulaması var, internet üzerinden.
Iphone alan herkesin de internet paketi olduğu için sorun olmuyor zaten,
üstelik dünyanın tüm radyolarını rahatlıkla dinliyorsunuz.

Ayrıca radyo uygulaması paralı olacak denmiyor, radyoda dinlediğiniz şarkıyı anında satın almak paralı olacak deniyor. Haberi bile okumadan sırf apple a çamur atmak için konuya yorum yazan kişiler direk belli oluyor.'

sevgili kardeşim madem para için değil, bu adamlar iphone'un board'unu tasarlarken neden radyo için gerekli donanımı koymuşlar, koymuşlar da sonradan koyduklarını mı unutmuşlar, bundan mali kazanç gütmeyen adam piyasaya sürerken der ki al sana radyosu var kullan, önce donanımı koy, aleti radyosuz piyasaya sür, ondan sonra aman efendim radyosu var ama itunes üzerinden programı yükle ondan sonra, ya benim bi garezim yok bende iphone 3gs kullanıyorum, vodafone kampanyasıyla aldık zaten 100 liradan fazla fatura ödüyodum dediler 25 daha ver iphone al sana bi de 1 gb internet paketi, eski telefon hurda olmuştu bi deneyelim dedik, makina hoş güzel de, hakaten söğüş=apple yani, kredi kartı numaramı almadan kaydetmedi beni itunes'a ya, ya kardeşim sen bırak çek elini cebimden ben bişey alacağım zaman veririm sana kredi kartı numaramı, yok aleti aktifleştireceksen ver numaranı, hayır bu normal mi geliyo sana anlamıyorum ki???

Iphone'da dahili radyo da mı yokmuş? O.o..

Tamam hiçbir şirket tek seferde tam performans veren tam donanımlı bir alet edavat sürmez piyasaya sürmezki kâr elde etsin işleri yürüsün. Ama buda biraz acayip be kardeşim. Tamam telefon şık duruyo MultiTouch özelliği güzel, Net'te gezmesi rahat ama özellikleri netten parça parça edinilinen bir şeye de o kadar para dökmek biraz acaip değil mi? Iphone 3gs reklamlarını izlerken içten içe gülmüştüm neymiş artık Iphone'da video da düzenliyebiliyomuşuz. Hadi ya?? ülen benim w910i 'mde bile o özellik var. Tamam cihazların piyasaya sürülürken bazı özelliklerin kısılmasına alışığız ama apple az gösteriyo çok kısıyo.

radyo dinlemeyi sevmediğim icin hiç problem değil

ben çocukluğumdan beri apple hastası biri olarak hatta kullanmayı öğrendiğim ilk işletim sistemi mac os dur. bana göre iphone tüm beklentilerimi fazlasıyla karşıladı ben aman 3g grüntülü konuşayım yada videolar düzenleyeyim dien biri değilm çok video ve fotoğraf çekmeyi isteyen biri bence dijital fotoğraf makinesi alır çünkü hangi teli kullanırsa kullansın istediği performansı el edemez.. bana göre en büyük eksikliği sadece flash desteği olmaması ki buda donanımsal değil yazılımsal bir problem olduğu için yakında çözüleceğine inanıyorum he konu paraya gelirse evet ticaret yapmayı çok ii biliyorlar öle olmasaydı krizde karlarını %47 artıramazlardı. ama ne olursa olsun firma olarak bence apple rakipsiz ve ne çıkarırsa çıkarsın kullanacağıma eminim ayrıca adamların aman herkes alsın kullansın die bir endişleride yok apple ın müşterileri elit bir tabakaya sahip çünkü telefonları en düşüüğü 1500 tlden başlıyor... =)

bluetoothda da öyle yapmıştı..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play