iPhone'a "telefonla görüşme" davası!

Garip ama gerçek: iPhone'larda telefon görüşmesi yapılması, Apple'ın başına bela oldu!

  • Cenk Atlı
Apple'a yeni bir patent davası açıldı!

Apple, yeni bir patent davasıyla karşı karşıya. Cupertinolu firma bu defa Teksas'lı bir patent trol'ünün iPad ve iPhone'lardaki arama ve e-posta gibi özellikleri üzerinden bir davanın muhatabı oldu.

Geçtiğimiz Mart ayında benzer bir hamleyle Samsung'u da hedef alan Corydoras Technologies, Apple'ı Japonya'da edinilen altı patenti ihlal etmekle suçluyor.

Firma bu dava aracılığıyla, Apple'dan 20'nin üzerinde farklı cihazında sesli arama ve FaceTime görüşmesi yapma olanağı sağladığı ve ekranın bulunduğu panele kamera yerleştirdiği için yüklü bir tazminat talep ediyor.

Apple gibi, teknoloji dünyasının dev markalarının bu tarz iddialara sıkça maruz kaldığı artık bilinen bir gerçek. Patently Apple tarafından geçtiğimiz Temmuz ayında yayınlanan bir rapora göre de Apple, geçtiğimiz yıl patent trollerinin bir numaralı hedefi oldu.

Konuyla ilgili Apple'dan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

dikkat edin ne diyor; ekranın bulunduğu panele kamera yerleştirdiği için yüklü bir tazminat talep ediyor. ekranı oraya koymayıp nereye koyacaktı? bunlar da Apple'da para var oltayı atayım gelirse derdinde. diğer markalar nereye koyuyor kamerayı tabi ki de aynı yere e peki neden apple diğerleri değil? adamların iki yüz milyar doları var ne yapsam da yolsam mantığı bu...

men dakka dukka. Apple saçma sapan patentlerle başka firmaları dava ederse birileri de onu dava eder. Etme bulma dünyası.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost